Що і де можна отримати аграрію за аграрною розпискою

5.04.2018

В Україні в рамках реалізації Програми з розвитку фінансування агросектору Міжнародної Фінансової корпорації (IFC), яка входить до Групи Світового Банку, продовжується реалізація проекту впровадження аграрних розписок.

Запровадження аграрних розписок в Україні має на меті покращити та спростити доступ до фінансування малих та середніх агровиробників, зокрема фермерів та дає можливість агровиробникам у кожній області отримати доступне кредитування під заставу майбутнього врожаю.

Станом на 2 квітня в Україні вже видано 315 аграрних розписок, загальна сума фінансування агровиробників по яких склала майже 2,2 млрд. грн.

Незважаючи на те, що Рівненщина тільки цього року долучилася до проекту, в області на сьогодні вже видано 3 аграрні розписки на сума майже 45 млн. грн.

У якості застави вже апробовано майбутній врожай таких культур, як кукурудза, соняшник, пшениця, соя, ріпак, гречка, ячмінь, яблука, малина, лохина, часник. І цей перелік постійно розширюється.

Агровиробник, фермер і навіть одноосібник, який має у власності чи користуванні земельні ділянки сільськогосподарського призначення та займається рослинництвом та тваринництвом за допомогою аграрної розписки під заставу майбутнього врожаю може отримати не лише кошти.

На сьогодні багато дистриб’юторських компаній, виробників та постачальників  під аграрну розписку надають агровиробникам насіння, добрива, засоби захисту рослин, пальне, саджанці і навіть сільськогосподарську техніку. Зернотрейдери  та переробні підприємства готові надавати авансові платежі за сільськогосподарську продукцію, що буде поставлена за аграрною розпискою в майбутньому.

Важливо те, що агровиробник за отримані кошти чи надані матеріально- технічні ресурси може розрахуватися як частиною вирощеного врожаю, уклавши товарну аграрну розписку, так і коштами, що виручені після реалізації сільськогосподарської продукції (фінансова аграрна розписка).

Зокрема, у Рівненській області на даний час більше 30 банків, фінансових установ, підприємств та представництв багатьох національних компаній готові надавати кошти та матеріально-технічні ресурси агровиробникам за аграрними розписками. З переліком зазначених компаній можна ознайомитись в рубриці «Аграрний ринок».

За додатковою інформацією щодо оформлення аграрних розписок можна звернутися до координатора проекту «Аграрні розписки в Україні» у Рівненській області Тараса Веремейчика (тел. +38(097)8063183, +38(099)9124526) або безпосередньо до представника компанії, що зазначена в переліку.

Повернутись до списку новин