Семінар щодо розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів

28.03.2019

27 березня поточного року в Рівне відбувся семінар щодо розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та можливості залучення ними коштів державного бюджету у 2019 році. Захід проводив департамент агропромислового розвитку Рівненської облдержадміністрації спільно з Рівненським відокремленим підрозділом “Центр розвитку місцевого самоврядування”.

У семінарі взяли участь працівники департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, Рівненського центру розвитку місцевого самоврядування, представники структурних підрозділів райдержадміністрацій, які виконують функції з питань агропромислового розвитку, керівники сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, представники об’єднаних територіальних громад, фермери.

Директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Надія Переходько розповіла про стан сільськогосподарської обслуговуючої кооперації в області та можливості залучення коштів державної підтримки сільськогосподарськими обслуговуючими кооперативами у поточному році.

Радник з питань фінансів РВП “Центр розвитку місцевого самоврядування” Ірина Кондратюк роз’яснила особливості оподаткування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Власним досвідом діяльності кооперативів ділились керівники сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів області. Зокрема Юрій Потапчук розповів про заготівлю молока та його переробку на прикладі молочарського СОК “ГориньДар” Гощанського району. Кооператив створений у 2018 році, вже налічує більше 800 членів, з них 47 працюючих в кооперативі.

Микола Вознюк, голова СОК “Західний” Рівненського району, розповів про практичні аспекти створення та ефективної діяльності кооперативу. СОК “Західний” створений у 1999 році як зерновий, у 2013 році кооператив отримав грант від програми USAID на придбання обладнання для виробництва комбікормів.

На семінарі також обговорились умови створення та державної реєстрації сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, проблеми у їх господарській діяльності.

 
Повернутись до списку новин