На Рівненщині відкрили пасічний сезон

15.04.2019

Відомі бджоловоди, учені, апітерапевти, медовари та виробники обладнання зібралися на «Малий бджолярський круг» у селі Олександрія Рівненського району. Вони прибули з 15 областей, у тому числі зі сходу.

Учасники «Малого бджолярського кругу» обговорити методи лікування бджіл, апітерапію, виробництво косметики з меду та власне медоваріння

У заході прийняв участь заступник голови Рівненської облдержадміністрації Ігор Тимошенко, який у своїй промові наголосив на перспективності бджільництва для розвитку економіки краю адже Рівненщина славиться своїми традиціями бджолярства.

В області зареєстровано близько півтисячі господарств, що займаються цією справою. Також в області працює підприємство «Країна меду», що займається заготівлею та переробкою меду натурального, а також його експортом до ЄС, США та Ізраїлю.

Також бджільництво цікаве для Рівненщини й з точки зору туризму. Адже в області реалізується проект «Медове коло». Проект стосується розвитку екологічного туризму і включає в себе туристичний маршрут визначними місцями п’яти районів Рівненщини. А це в свою чергу стимулюватиме зайнятість на селі, наповнення бюджетів та розвиток територій.

Крім того, Президент Спілки пасічників України Володимир Стретович, який також був присутній на даному заході розповів про європейський досвід співпраці аграріїв та бджолярів. Так, останні отримують кошти від хліборобів, сільськогосподарські культури на полях яких запилюють бджоли.

Разом з тим, відвідувачі мали змогу побувати на ярмарці медової продукції та найсучаснішого обладнання, взяти участь у майстер-класах.

Повернутись до списку новин