Напрями фінансової державної підтримки фермерських господарств у 2020 році

Постановою КМУ від 03 червня 2020 року №447  «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств» внесено зміни до постанови КМУ від 07.02.2018 р. №106.

Порядком визначаються напрями фінансової підтримки у 2020 році, а саме:

- спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного напряму продуктивності надається фермерському господарству (сімейному фермерському господарству – ФОП), у власності якого перебуває від п’яти корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства, за кожну наявну станом на 1 липня поточного року корову в розмірі 5 000 гривень на корову  але не більше 250 000 гривень.

- бюджетна субсидія новоствореним фермерським господарствам  на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) – надається перші три роки після створення ФГ. Субсидія виділяється один раз виключно для провадження сільськогосподарської діяльності у розмірі 3 000 гривень на 1 гектар, але не більше 60 000 гривень на одне ФГ.

- часткова компенсація витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами  надається у розмірі 90 відсотків вартості, але не більше ніж 10 000 гривень, на умовах та в порядку, визначених Мінекономіки;

- фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Крім того, Порядком використання коштів передбачено виплату у 2020 році фінансової підтримки, яка не виплачена фермерським господарствам у 2019 році з незалежних від них причин за такими напрямами: часткова компенсація вартості насіння; часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва; здешевлення кредитів, бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) для фермерських господарств (крім новостворених), у разі повторного подання ФГ документів до 1 вересня 2020 року.

Урядова програма підтримки розвитку фермерських господарств 2020