Обережно небезпечне задимлення

Незважаючи на високий рівень пожежної небезпеки під час збирання врожаю, деякі підприємства агропромислового комплексу послабили контроль за дотриманням пожежної безпеки на сільськогосподарських угіддях, що призводить до їх самозаймань та задимлення навколишнього природного середовища.

При цьому не вживаються заходи щодо запобігання своєчасному гасінню місць самозаймань та виникненню і розповсюдженню значної задимленості, в тому числі ділянок, прилеглих до смуг відведення автомобільних доріг загального користування, що погіршує умови видимості та призводить до тяжких дорожньо-транспортних пригод.

Так, 25 липня 2016 року близько 13.00 год. внаслідок загоряння стерні виникло сильне задимлення ділянки автомобільної дороги загального користування М-05 Київ – Одеса, км 265+300, що спричинило зниження до «нульового» рівня видимості в напрямку руху та скоєння низки дорожніх пригод за участю 10 транспортних засобів, в результаті яких 3 особи загинуло та 10 травмовано.

15 вересня поточного року о 15 год. 45 хв. У Запорізькій області на автомобільній дорозі О-081349 Оріхів-Мирне-Молочанськ на км 12+500 сталися 2 дорожньо-транспортні пригоди через задимленість, спричинену горінням лісосмуги, в результаті яких 1 особа загинула та 1 травмована. 

16 вересня о 7 год. 30 хв. у Волинській області на автомобільній дорозі М-07 Київ-Ковель-Ягодин на ділянці км 369 – км 371 через задимленість та відсутність видимості сталися 2 дорожньо-транспортні пригоди, в результаті яких травмовано 2 особи та пошкоджено 8 автомобілів. Водночас, самовільне випалювання рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу є протиправним діянням, за яке передбачена адміністративна відповідальність (стаття 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення).