Як отримати часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва

Постановою Кабінету Міністрів України № 130 від 01 березня 2017 року затверджено «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва». За даним напрямком у 2018 році державним бюджетом передбачено виділення 945 мільйонів гривень. Детально із текстом Постанови можна ознайомитись перейшовши за посиланням: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/130-2017-%D0%BF

 

Основні умови участі у Програмі:

 

 1. Часткова компенсація надається за придбання техніки, яка входить у затверджений Перелік вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, їх виробників та дилерів. Перелік розміщений за посиланням: http://minagro.gov.ua/uk/support_apk?nid=24338 
 2. Купівля та отримання компенсації техніки здійснюється через державні банки та банки, у статусному капіталі яких 75 і більше відсотків належить державі.
 3. Учасник програми (сільгоспвиробник) не повинен бути банкрутом/ не перебувати на стадії ліквідації/ не мати відкритої  справи про банкрутство/ не мати прострочену більше ніж за 6 місяців заборгованість перед державним бюджетом, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

У разі встановлення контролюючими органами факту незаконного отримання бюджетних коштів  в рамках програми, такі кошти протягом місяця повертаються до державного бюджету та часткова компенсація вартості техніки та обладнання на надається протягом трьох років від дати виявлення такого порушення.

 1. Техніка та обладнання, придбані з частковою компенсацією вартості, протягом трьох років мають використовуватись за призначенням та не підлягають відчуженню. У разі відчуження такої техніки та обладнання сільськогосподарський товаровиробник повертає отримані бюджетні кошти і позбавляється протягом трьох років права на отримання часткової компенсації вартості техніки та обладнання.

 

Щоб отримати відшкодування необхідно:

 

 1. Ознайомитись із Переліком техніки та обладнання.
 2. Визначитись із необхідною технікою та обладнанням, яка входить до вказаного Переліку.
 3. Відкрити рахунок в одному із державних банків, або в банках, у статусному капіталі яких 75 і більше відсотків належить державі та здійснити оплату за техніку чи обладнання.
 4. Подати до обраного банку заявку за формою, затвердженою наказом Мінагрополітики від 18.04.2017 № 228 «Про затвердження форм для отримання часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» документи, а саме:

- копію платіжного доручення;

- акт приймання-передачі техніки та обладнання;

- свідоцтво про державну реєстрацію техніки (якщо техніка підлягає обов’язковій державній реєстрації);

 

- довідку, підтвердження ДФС:

 

сільгосптоваровиробник відповідає вимогам, визначеним пунктом 3 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва;

про відсутність простроченої більше ніж шість місяців заборгованості перед державним бюджетом, Пенсійним фондом України, фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

 

- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з інформацією, що підприємство не перебуває на стадії ліквідації, щодо нього не порушено справу про банкрутство, не визнано банкрутом.

 

 1. Банк надає Мінагрополітики інформацію щодо суми коштів, що підлягає частковій компенсації.
 2. Мінагрополітики формує реєстр сільгоспвиробників, які придбали техніку та обладнання і претендують на отримання часткової компенсації.
 3. На підставі реєстру та у межах відкритих асигнувань протягом місяця Мінагрополітики перераховує кошти державним банкам.
 4. Банки протягом одного операційного дня перераховують кошти на поточні рахунки учасникам програми.