Коротка характеристика сортів, що рекомендуються для вирощування у Рівненській області

озима пшениця м’яка

Фаворитка

Заявник - Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, Миронівський інститут пшениці ім. В. М. Ремесла НААНУ. Сорт занесений до Державного Реєстру з 2005 р.

Різновидність лютесценс. Тип розвитку озимий. Стебло середньої товщини, міцне, порожнисте. Колос білий, циліндричний, напівостистий, довжиною 10,5-11,5 см, середньої щільності. Зернівка червона, крупна, яйцеподібна. Висота рослин 88-94 см. Зимостійкість сорту в умовах проморожування середня-вищесередня. Стійкість сорту до полягання 9 балів. Стійкість до осипання 9 балів. Посухостійкість висока. Сорт стійкий до основних хвороб зернових культур. Середній врожай за останні два роки 55,9 ц/га. Маса 1000 зерен 41,5 г. Середньостиглий, достигає за 292-300 дні. Борошномельні та хлібопекарські показники сорту добрі. Зерно містить 13,0-13,8% білка, 27,2-29,6% клейковини, загальна хлібопекарська оцінка - 8,2 бала. Цінна пшениця. Рекомендований для зон: Лісостеп, Полісся.

Золотоколоса

Заявник— Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, Миронівський інститут пшениці ім. В.М.Ремесла НААНУ. Сорт занесений до Державного Реєстру з 2006 р.

Висота рослин 86-96 см. Зимостійкість сорту в умовах проморожування — серєдня-вищесередня, в польових умовах за роки випробування зимостійкість становила 7 балів. Сорт має високу кущистість, стійкість до вилягання 7,0-9,0 бала. Стійкість до осипання 8  балів. Стійкість до посухи 9,0 балів. За роки випробування сорт проявив стійкість до борошнистої роси та бурої іржі. Середня врожайність за роки випробування на Рівненському держекспертцентрі — 58,8 ц/га. Маса 1000 зерен — 39,5 г. Сорт інтенсивного типу. Середньостиглий, вегетаційний період 285-300 діб. Борошномельні та хлібопекарські показники сорту добрі. Зерно містить 13,3-13,8% білка, клейковини — 28,4-29,8%, загальна хлібопекарська оцінка — 7,7-8,0 бала. Цінна пшениця. Рекомендований для вирощування в зонах: Степ, Лісостеп, Полісся.

СМУГЛЯНКА

Заявник - Інститут фізіології рослин і генетики НАН України та Миронівський інститут пшениці ім. В.М. Ремесла. Сорт короткостебловий, інтенсивного типу, середньоранній, вегетаційний період 278-281 день. Високостійкий до полягання – 9 балів, борошнистої роси та бурої іржі. Стійкий до проростання на пні та осипання – 9 балів. Борошномельні та хлібопекарські показники якості дуже високі. В зерні міститься 13-14% білка та 28-32% клейковини. Віднесено до сильних пшениць. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 60,0 ц/га, максимальний урожай одержали при випробуванні у Вінницькій та Черкаській області відповідно 114 та 108 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2004 року і рекомендується для вирощування в усіх грунтово-кліматичних зонах України.

КОЛОС МИРОНІВЩИНИ

Заявник -  Миронівський інститут пшениці ім. В.М.Ремесла НААНУ. Занесений до державного реєстру з 2008 року. Тип розвитку – озимий.

Середньорослий, висота рослин 81 см,. Середньостиглий, вегетаційний період 290 днів. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, має сильний восковий наліт, циліндричної форми, середній за щільністю і довжиною. Зернівка червоного кольору, середня за довжиною, шириною та крупністю. У польових умовах за роки випробування сорту зимостійкість становить 7-9 балів. Початок колосіння середній. Стійкість до полягання 9 балів, осипання - 9 балів, стійкість до хвороб 5 балів. Середня врожайність за роки випробування  на Рівненському держекспертцентрі становить 57,4 ц/га. Маса 1000 зерен 38,7 г. Сорт відноситься до цінних пшениць. Борошномельні та хлібопекарські властивості добрі. Рекомендований для вирощування в зонах Лісостепу та Полісся.

АКТЕР

Заявник – Дойче Заатфеределунг Ліппштадт-Бремен ГмбХ. Тип розвитку – озимий.

Середньостиглий, достигає за 290 діб. Рослини середньої висоти заввишки 91 см, кущ напівпрямостоячий. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, нещільний, середньої довжини із сильним восковим нальотом, наявні зубці і остюки на верхівці колосу, але дуже короткі. Зернівка червоного кольору, коротка, середньої ширини та крупності, має короткий язичок. Початок колосіння – пізній. Зимостійкість сорту в умовах проморожування середня-вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 8 балів. Маса 1000 зерен – 46,1 г. Віднесено до сильних пшениць. Борошномельні та хлібопекарські  показники сорту добрі та відмінні. Зерно містить 14,0% білка, клейковини – 30,8%. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 54,5 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2008 року і рекомендується для вирощування в зоні Полісся.

СПАСІВКА

Заявник – Інститут фізіології рослин і генетики НАН України

Тип розвитку – озимий. Середньостиглий, достигає за 287 діб. Рослини середньої висоти заввишки 91-95 см, кущ прямостоячий. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої щільності, довгий із слабким восковим нальотом, наявні зубці. Зернівка червоного кольору, середньої довжини, ширини та крупнисті, має короткий язичок. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 7 балів. Маса 1000 зерен – 45,4 г. Віднесено до сильних пшениць. Борошномельні та хлібопекарські  показники сорту добрі та відмінні. Зерно містить 14,0-14,7% білка, клейковини – 29,7-30,0%. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 71,7 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2011 року і рекомендується для вирощування в зонах Степу, Лісостепу і Полісся.

КОЛЛЕГА

Заявник – Державна наукова установа Краснодарський науково-дослідний інститут  сільського господарства ім. П.П. Лук’яненка.

Різновидність – лютесценс. Тип розвитку – озимий. Сорт інтенсивного типу, середньостиглий, кущ напівпрямостоячий. Вегетаційний період 275 діб. Рослини висотою 77-85 см. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, пірамідальної форми, нещільний, середньої довжини із помірним восковим нальотом, наявні остюки. Зернівка червоного кольору, середньої довжини, ширини та крупності, має середній язичок. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 9 балів. Маса 1000 зерен – 37,0 г. Борошномельні та хлібопекарські показники якості добрі та відмінні. Відноситься до сильних пшениць. В зерні міститься 14,0-14,1% білка та 28,2-29,8% клейковини. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 60,6 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2011 року і рекомендується для вирощування в зонах Лісостепу і Полісся.

АКРАТОС

Заявник – Заатен Уніон ГмбХ (Німеччина).

Тип розвитку – озимий. Середньостиглий, достигає за 275 діб. Рослини заввишки 96 см, кущ напівпрямостоячий. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої щільності, довгий із сильним восковим нальотом, наявні зубці, остюки відсутні. Зернівка червоного кольору, середньої довжини, ширини та крупності. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 7 балів. Маса 1000 зерен – 44,4 г. Борошномельні та хлібопекарські  показники сорту добрі. Зерно містить 12,2 % білка, клейковини 26,2 %. Цінна пшениця. Має надзвичайно високий потенціал врожайності. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі – 70,5 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2010 року і рекомендується для вирощування в усіх агро кліматичних зонах.

 

ДРОМОС

Заявник – Заатен Уніон ГмбХ (Німеччина).

Тип розвитку – озимий. Середньостиглий, достигає за 272 доби. Рослини середньої висоти, кущ напівпрямостоячий. Колос солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої щільності і довжини із сильним восковим нальотом. Зернівка червоного кольору, середньої довжини, ширини та крупності. Висота рослин 100 см. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 7 балів. Маса 1000 зерен – 41,2 г. Борошномельні та хлібопекарські  показники сорту добрі. Зерно містить 11,2 % білка, клейковини 22,8 %. Має надзвичайно високий потенціал врожайності. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі – 72,2 ц/га. Основними хворобами та шкідниками уражується нижче стандартів. Занесений до державного реєстру з 2010 року і рекомендується для вирощування в зонах Лісостепу і Полісся.

/СО-207/

Заявник – Кассад Семанс (Франція).

Тип розвитку – озимий. Середньоранній, достигає за 265 дні. Рослини невисокі, кущ напівпрямостоячий. Колос солом’яно-білого кольору, середньої щільності і довжини із слабким восковим нальотом, остюки відсутні. Зернівка червоного кольору, середньої довжини, ширини та крупності. Висота рослин 81 см. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 9 балів. Маса 1000 зерен – 30,8 г. Борошномельні та хлібопекарські  показники сорту відмінні. Зерно містить 13,5 % білка, клейковини 28,1 %. Має надзвичайно високий потенціал врожайності. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 66,4 ц/га. Основними хворобами та шкідниками уражується нижче стандартів. Занесений до державного реєстру з 2011 року і рекомендується для вирощування в зонах Лісостепу і Полісся.

ЖАЙВІР

Заявник – Селекційно-генетичний інститут – Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення НААНУ. Закрите акціонерне товариство „Селена”.

Тип розвитку – озимий. Середньоранній, достигає за 274 дні. Рослини середньої висоти заввишки 93 см, кущ прямостоячий. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої щільності і довжини із слабким восковим нальотом, наявні остюки. Зернівка червоного кольору, середньої довжини, ширини та крупності, має середній язичок. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 7 балів. Маса 1000 зерен – 43,2 г. Віднесено до сильних пшениць. Борошномельні та хлібопекарські  показники сорту добрі та відмінні. Зерно містить 13,0% білка, клейковини – 26,2%. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 65,9 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2010 року і рекомендується для вирощування в зонах Лісостепу, Степу та Полісся.

ХОРЕВИЦЯ

Заявник - Інститут фізіології рослин і генетики НАН України.

Тип розвитку – озимий. Сорт інтенсивного типу, середньостиглий, кущ прямостоячий. Вегетаційний період 274 дні. Рослини висотою 96 см. Колос солом’яно-жовтого кольору із сильним восковим нальотом, має циліндричну форму, середня довжина колосу 8,2 см, наявні остюки. Зернівка червоного кольору, середньої довжини, ширини та крупності. Маса 1000 зерен – 42,6 г. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 7 балів. Сорт стійкий до полягання, добре переносить посушливі умови. Борошномельні та хлібопекарські показники якості добрі та відмінні. Сильна пшениця, добрий поліпшувач. В зерні міститься 11,5% білка та 24,2% клейковини. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 62,6 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2010 року і рекомендується для вирощування в усіх грунтово-кліматичних зонах України.

ЧОРНЯВА

Заявник - Інститут фізіології рослин і генетики НАН України.

Тип розвитку – озимий. Сорт інтенсивного типу, середньостиглий, кущ напівпрямостоячий. Вегетаційний період 272 дні. Рослини висотою 94 см. Колос солом’яно-жовтого кольору, середньої довжини та щільності, наявні остюки. Зернівка середньої довжини, ширини та крупності. Маса 1000 зерен – 40,0 г. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 7 балів. Початок колосіння ранній. Основними хворобами та шкідниками уражується на рівні стандартів. Сорт стійкий до вилягання. Борошномельні та хлібопекарські показники якості добрі. В зерні міститься 12,2% білка та 27% клейковини. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 60,0 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2010 року і рекомендується для вирощування в усіх грунтово-кліматичних зонах України.

НИВА КИЇВЩИНИ

Заявник - Інститут фізіології рослин і генетики НАН України.

Тип розвитку – озимий. Сорт інтенсивного типу, середньостиглий, кущ прямостоячий. Вегетаційний період 290 днів. Рослини середні за висотою 94-98 см. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої довжини та щільності, наявні остюки. Зернівка червоного кольору, середньої довжини та ширини, крупна. Маса 1000 зерен – 44,8 г. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 8 балів. Основними хворобами та шкідниками уражується нижче стандартів. Борошномельні та хлібопекарські показники якості добрі. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 60,8 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2010 року і рекомендується для вирощування в усіх грунтово-кліматичних зонах України.

ПОВЕРНА

Заявник – Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва.

Тип розвитку – озимий. Середньостиглий, достигає за 295 діб. Рослини середньої висоти заввишки 110-115 см, кущ прямостоячий. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої довжини та щільності, наявні остюки. Зернівка червоного кольору, овальна. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 7 балів. Початок колосіння середній. Маса 1000 зерен – 39,1 г. Віднесено до цінних пшениць. Борошномельні та хлібопекарські  показники сорту добрі. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 53,1 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2010 року і рекомендується для вирощування в зоні Полісся.

САМУРАЙ

Заявник  - Дойче Заатфеределунг Ліппштанд-Бремен ГмбХ (Німеччина).

Різновид лютесценс, безостий. Тип розвитку – озимий. Сорт інтенсивного типу використання, високопродуктивний, для вирощування на добрих агрофонах. Самурай має високу зимостійкість на рівні стандартів, в державних сортовипробуваннях у всіх зонах отримував 8-9 балів. Кущ від напіврозлогого до розлогого. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, за щільністю – від середнього до щільного, зернівка червоного кольору, крупна. Середньостиглий, період вегетації в залежності від зони складав 275-285 днів. Середньорослий, висота рослин 75-85 см, стійкий до вилягання. Сорт має добру посухостійкість 9 балів. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі – 72,0 ц/га. Борошномельні та хлібопекарські показники сорту задовільні. Філер. В умовах державних сортовипробувань показав відмінну стійкість до основних листових хвороб, а також хвороб колосу і кореневих гнилей. Занесений до Державного реєстру сортів придатних до поширення в Україні в 2010 році.

Рекомендований для вирощування у зоні Лісостепу і Полісся, де показав відмінні результати, значно перевищивши сорти-стандарти.

 

 

АРЕАЛ  ЮВІЛЕЙНИЙ

Заявник – Приватне підприємство „СОРТ”.

Тип розвитку – озимий. Різновидність – лютесценс. Сорт інтенсивного типу, середньостиглий, кущ прямостоячий. Стебло середньої довжини, міцне, слабко виповнене із сильним восковим нальотом на верхньому міжвузлі. Вегетаційний період 276-290 днів. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, нещільний, довгий, із сильним восковим нальотом та наявними зубцями. Зернівка червоного кольору, середньої довжини та ширини, крупна. Маса 1000 зерен – 33,8 г. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 9 балів. Основними хворобами та шкідниками уражується на рівні стандартів. Борошномельні та хлібопекарські показники якості добрі та задовільні. В зерні міститься 13,6 % білка та 27,3% клейковини. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 71,0 ц/га. Цінна пшениця зернового напрямку.  Занесений до державного реєстру з 2010 року і рекомендується для вирощування в усіх грунтово-кліматичних зонах України.

ЕМІТ

Заявник – Хай ленд Сидс Томпсонс (Канада).

Тип розвитку – озимий. Різновидність – лютесценс. Сорт інтенсивного типу, середньостиглий, кущ прямостоячий. Вегетаційний період 276-288 днів. Рослини середні за висотою 95-98 см. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої довжини та щільності, з наявними зубцями. Зернівка червоного кольору, середньої довжини та ширини, крупна. Маса 1000 зерен – 39,9 г. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 7 балів. Основними хворобами та шкідниками уражується нижче стандартів. Борошномельні та хлібопекарські показники якості добрі та задовільні. Цінна пшениця. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 70,3 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2010 року і рекомендується для вирощування в усіх грунтово-кліматичних зонах України.

ЕМЕРІНО

Заявник – ТерраВіта (Оувесіз) Лімітед (Кіпр).

Тип розвитку – озимий. Середньостиглий, достигає за 276-278 діб. Рослини високі заввишки 94-96 см, кущ напівпрямостоячий. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої щільності, середньої довжини із сильним восковим нальотом, наявні остюки. Зернівка червоного кольору, середньої довжини, ширини та крупності. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 7 балів. Маса 1000 зерен – 38,2 г. Борошномельні та хлібопекарські  показники сорту добрі. Зерно містить 13,3 % білка, клейковини 27,8 %. Цінна пшениця. Має високий потенціал врожайності. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі – 68,6 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2010 року і рекомендується для вирощування в зоні Полісся.

ІСТИНА ОДЕСЬКА

Заявник – Селекційно-генетичний інститут – Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення НААНУ.

Тип розвитку – озимий. Середньоранній, достигає за 268-288 дні. Рослини середньої висоти заввишки 68-89 см, кущ прямостоячий. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої щільності, короткий із сильним восковим нальотом, наявні зубці, остюки відсутні. Зернівка червоного кольору, середньої довжини, ширини та крупності, має середній язичок. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 8 балів. Маса 1000 зерен – 33,3 г. Віднесено до сильних пшениць. Борошномельні та хлібопекарські  показники сорту добрі та відмінні. Зерно містить 13,5% білка, клейковини – 26,5-30%. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 62,0 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2010 року і рекомендується для вирощування в зонах Лісостепу, Степу та Полісся.

СЛАВНА

Заявник— Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, Миронівський інститут пшениці ім. В.М.Ремесла НААНУ. Сорт занесений до Державного Реєстру з 2010 р.

Тип розвитку – озимий. Висота рослин 85-88 см. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, пірамідальної форми, середньої щільності, короткий із слабким восковим нальотом, наявні остюки. Зернівка червоного кольору, середньої довжини та ширини, крупна. Зимостійкість сорту в умовах проморожування — серєдня-вищесередня, в польових умовах за роки випробування зимостійкість становила 7 балів. За роки випробування сорт проявив стійкість до борошнистої роси та бурої іржі. Середня врожайність за роки випробування на Рівненському держекспертцентрі — 56,9 ц/га. Маса 1000 зерен — 47,1 г. Сорт інтенсивного типу. Середньоранній, вегетаційний період 269-287 діб. Борошномельні та хлібопекарські показники сорту добрі. Зерно містить 13,5-14,0% білка, клейковини — 27,6-29,6%. Сильна пшениця. Рекомендований для вирощування в зонах: Степ, Лісостеп, Полісся.

БОГЕМІЯ

Заявник – Селген а.с. (Чеська Республіка).

Тип розвитку – озимий. Середньостиглий, достигає за 274-290 діб. Рослини високі заввишки 95-98 см, кущ прямостоячий. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, нещільний, довгий із дуже сильним восковим нальотом, наявні  зубці, остюки відсутні. Зернівка червоного кольору, середньої довжини, ширини та крупності. Має пізній початок колосіння. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 7-9 балів. Маса 1000 зерен – 42,2 г. Борошномельні та хлібопекарські  показники сорту добрі. Зерно містить 14,4 % білка, клейковини 29,7 %. Сильна пшениця. Має високий потенціал врожайності. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі – 58,7 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2010 року і рекомендується для вирощування в зонах Лісостепу і Полісся.

ВІЛЬШАНА

Заявник – Полтавська державна аграрна академія.

Тип розвитку – озимий. Сорт інтенсивного типу, середньостиглий, кущ прямостоячий. Стебло високе, міцне, слабко виповнене із сильним восковим нальотом на верхньому міжвузлі. Вегетаційний період 281-289 днів. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої щільності, короткий, із сильним восковим нальотом та наявними остюками. Зернівка червоного кольору, середньої довжини, ширини та крупності. Маса 1000 зерен – 40,8 г. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 7 балів. Основними хворобами та шкідниками уражується на рівні стандартів. Борошномельні та хлібопекарські показники якості добрі. В зерні міститься 14,0 % білка та 27,3% клейковини. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 59,4 ц/га. Сильна пшениця зернового напрямку.  Занесений до державного реєстру з 2010 року і рекомендується для вирощування в зонах Лісостеп і Полісся.

АЛЬЯНС

Заявник – Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва.

Тип розвитку – озимий. Середньоранній, достигає за 275 діб. Рослини середньої висоти заввишки 87 см, кущ напівпрямостоячий. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої довжини та щільності із помірним восковим нальотом, наявні остюки. Зернівка червоного кольору, коротка, середньої ширини та крупності. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 8 балів. Початок колосіння середній. Маса 1000 зерен – 41,3 г. Віднесено до сильних пшениць. Борошномельні та хлібопекарські  показники сорту добрі та відмінні. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 62,9 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2008 року і рекомендується для вирощування в зоні Степу.

 

БОРВІЙ

Заявник – Селекційно-генетичний інститут – Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення НААНУ. Закрите акціонерне товариство „Селена”.

Тип розвитку – озимий. Середньоранній, достигає за 274 дні. Рослини низькі заввишки 77-83 см, кущ прямостоячий. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої щільності, короткий із відсутнім або дуже слабким восковим нальотом, наявні остюки. Зернівка червоного кольору, середньої довжини, ширини та крупності. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 7 балів. Маса 1000 зерен – 35,9 г. Віднесено до сильних пшениць. Борошномельні та хлібопекарські  показники сорту відмінні, добрий поліпшувач. Зерно містить 14,3% білка, клейковини – 29,7%. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 53,2 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2010 року і рекомендується для вирощування в зоні Степу.

КІРЕНА

Заявник – Полтавська державна аграрна академія.

Тип розвитку – озимий. Сорт інтенсивного типу, середньоранній, кущ прямостоячий. Стебло високе, міцне, слабко виповнене із дуже сильним восковим нальотом на верхньому міжвузлі. Вегетаційний період 268-275 днів. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої щільності, короткий, із сильним восковим нальотом та наявними зубцями, остюки відсутні. Зернівка червоного кольору, середньої довжини та ширини, дрібна. Маса 1000 зерен – 35,5 г. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 9 балів. Основними хворобами та шкідниками уражується на рівні стандартів. Борошномельні та хлібопекарські показники якості добрі та відмінні. В зерні міститься 14,8 % білка та 27,5% клейковини. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 58,9 ц/га. Сильна пшениця зернового напрямку.  Занесений до державного реєстру з 2010 року і рекомендується для вирощування в зонах Лісостеп і Степу.

ІРИШКА

Заявник – Державна наукова установа Краснодарський науково-дослідний інститут  сільського господарства ім. П.П. Лук’яненка.

Різновидність – лютесценс. Тип розвитку – озимий. Сорт інтенсивного типу, середньоранній, кущ прямостоячий. Вегетаційний період 270-286 діб. Рослини висотою 79-83 см. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої довжини і щільності із дуже сильним восковим нальотом, наявні зубці, остюки відсутні. Зернівка червоного кольору, середньої довжини, ширини та крупності. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 7 балів. Маса 1000 зерен – 34,3 г. Борошномельні та хлібопекарські показники якості відмінні. Відноситься до сильних пшениць. В зерні міститься 14,1-15,1% білка та 29,8-30,6% клейковини. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 66,9 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2010 року і рекомендується для вирощування в усіх агро кліматичних зонах.

ЧАРОДІЙКА БІЛОЦЕРКІВСЬКА

Заявник – Білоцерківська селекційно-дослідна станція ім. О.К. Коломієць Інституту цукрових буряків НААНУ.

Тип розвитку – озимий. Сорт інтенсивного типу, середньостиглий, кущ прямостоячий. Вегетаційний період 269-279 днів. Рослини високі 97-100 см. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої довжини та щільності. Зернівка червоного кольору, середньої довжини та ширини, крупна. Маса 1000 зерен – 49,7г. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 9 балів. Основними хворобами та шкідниками уражується нижче стандартів. Борошномельні та хлібопекарські показники якості добрі. Відноситься до цінних пшениць. В зерні міститься 14,0% білку та 29,4% клейковини. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 62,5 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2011 року і рекомендується для вирощування в зонах Лісостепу і Полісся.

КАЛИТА

Заявник – Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва.

Тип розвитку – озимий. Середньоранній, достигає за 277 діб. Рослини середньої висоти заввишки 77 см, кущ напівпрямостоячий. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої довжини та щільності. Зернівка червоного кольору, коротка, середньої ширини та крупності. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 7 балів. Початок колосіння середній. Маса 1000 зерен – 33,4 г. Віднесено до сильних пшениць. Борошномельні та хлібопекарські  показники сорту добрі та відмінні. В зерні міститься 14,1% білку та 29,4% клейковини.Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 60,5 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2011 року і рекомендується для вирощування в усіх агро кліматичних зонах.

ЛЕБЕДЬ

Заявник – Державна наукова установа Краснодарський науково-дослідний інститут  сільського господарства ім. П.П. Лук’яненка.

Тип розвитку – озимий. Сорт інтенсивного типу, середньостиглий, кущ напівпрямостоячий. Вегетаційний період 279 діб. Рослини висотою 89 см. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, середньої довжини із помірним восковим нальотом. Зернівка червоного кольору, середньої довжини, ширини та крупності, має середній язичок. Зимостійкість сорту в умовах проморожування середня і вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 7 балів. Маса 1000 зерен – 34,2 г. Борошномельні та хлібопекарські показники якості добрі. Відноситься до цінних пшениць. В зерні міститься 13,0-13,4% білка та 27,5-27,6% клейковини. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 76,0 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2011 року і рекомендується для вирощування в в усіх агро кліматичних зонах.

ЛАСТІВКА ОДЕСЬКА

Заявник – Селекційно-генетичний інститут – Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення НААНУ.

Тип розвитку – озимий. Середньоранній, достигає за 277-278 днів. Рослини середньої висоти заввишки 93 см, кущ прямостоячий. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої щільності, короткий із сильним восковим нальотом. Зернівка червоного кольору, середньої довжини, ширини та крупності. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня підвищена, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 7 балів. Маса 1000 зерен – 41,8 г. Віднесено до сильних пшениць. Борошномельні та хлібопекарські  показники сорту добрі та відмінні. Зерно містить 13,9-14,1% білка, клейковини – 28,4-28,9%. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 74,0 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2011 року і рекомендується для вирощування в зонах Лісостепу, Степу та Полісся.

ЛЕБІДКА  ОДЕСЬКА

Заявник – Селекційно-генетичний інститут – Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення НААНУ.

Тип розвитку – озимий. Середньоранній, достигає за 275-279 днів. Рослини середньої висоти заввишки 87-88 см, кущ прямостоячий. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої щільності, короткий. Зернівка червоного кольору, середньої довжини, ширини та крупності. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 7 балів. Маса 1000 зерен – 37,0 г. Віднесено до сильних пшениць. Борошномельні та хлібопекарські  показники сорту добрі та відмінні. Зерно містить 13,5-14,3% білка, клейковини – 28,7%. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 71,2 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2011 року і рекомендується для вирощування в зонах Лісостепу, Степу та Полісся.

БЛАГО

Заявник – Інститут землеробства південного регіону НААНУ.

Тип розвитку – озимий. Середньостиглий, достигає за 274-276 діб. Рослини невисокі заввишки 85-88 см, кущ напівпрямостоячий. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої щільності, довгий. Зернівка червоного кольору, середньої довжини, ширини та крупності. Має середній початок колосіння. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 7-9 балів. Маса 1000 зерен – 40,0 г. Борошномельні та хлібопекарські  показники сорту добрі. Зерно містить 13,3-14,1 % білка, клейковини 29,3-30,3 %. Сильна пшениця. Має високий потенціал врожайності. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі – 71,1 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2011 року і рекомендується для вирощування в зонах Лісостепу і Степу.

ЩЕДРА НИВА

Заявник – Білоцерківська селекційно-дослідна станція ім. О.К. Коломієць Інституту цукрових буряків НААНУ.

Тип розвитку – озимий. Сорт інтенсивного типу, середньостиглий, кущ прямостоячий. Вегетаційний період 275-278 днів. Рослини середньої висоти 86-91 см. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої довжини та щільності. Зернівка червоного кольору, середньої довжини та ширини, крупна. Маса 1000 зерен – 40,1г. Зимостійкість сорту в умовах проморожування середня і  вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 7 балів. Основними хворобами та шкідниками уражується нижче стандартів. Борошномельні та хлібопекарські показники якості добрі. Відноситься до цінних пшениць. В зерні міститься 14,4% білку та 30,5% клейковини. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 70,3 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2011 року і рекомендується для вирощування в зонах Лісостепу і Полісся.

ЛАЗУРНА

Заявник - Інститут фізіології рослин і генетики НАН України.

Тип розвитку – озимий. Сорт інтенсивного типу, середньостиглий, кущ прямостоячий. Вегетаційний період 276-280 днів. Рослини висотою 91-92 см. Колос солом’яно-жовтого кольору із сильним восковим нальотом, має циліндричну форму, середня довжина колосу 8,6 см. Зернівка червоного кольору, середньої довжини, ширини та крупності. Маса 1000 зерен – 38,8г. Зимостійкість сорту в умовах проморожування середня і вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 7 балів. Сорт стійкий до полягання, добре переносить посушливі умови. Борошномельні та хлібопекарські показники якості добрі. Цінна пшениця. В зерні міститься 14,5% білка та 30,7-30,9% клейковини. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 69,0 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2011 року і рекомендується для вирощування в усіх грунтово-кліматичних зонах

СТАТНА

Заявник – Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва.

Тип розвитку – озимий. Середньостиглий, достигає за 275-278 діб. Рослини середньої висоти заввишки 85-87 см, кущ напівпрямостоячий. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої довжини та щільності. Зернівка червоного кольору, овальна. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня підвищена, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 7 балів. Початок колосіння середній. Маса 1000 зерен – 40,2 г. Віднесено до сильних пшениць. Борошномельні та хлібопекарські  показники сорту добрі та відмінні. В зерні міститься 14,1% білка та 30,1-30,8% клейковини. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 65,7 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2011 року і рекомендується для вирощування в усіх грунтово-кліматичних зонах.

ВАТАЖОК

Заявник – Селекційно-генетичний інститут – Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення НААНУ.

Тип розвитку – озимий. Середньостиглий, достигає за 274-277 днів. Рослини заввишки 78-82 см, кущ прямостоячий. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої щільності, короткий із сильним восковим нальотом, наявні зубці. Зернівка червоного кольору, середньої довжини, ширини та крупності. Зимостійкість сорту в умовах проморожування середня і вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 7 балів. Сорт стійкий до вилягання, добре переносить посуху. Має високу стійкість до фузаріозну, борошнистою росою уражується на рівні стандартів. Маса 1000 зерен – 39,9 г. Віднесено до цінних пшениць. Борошномельні та хлібопекарські  показники сорту добрі та відмінні. Зерно містить 13,4-13,9% білка, клейковини – 28,4-29,4%. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 68,7 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2011 року і рекомендується для вирощування в зонах Лісостепу, Степу та Полісся.

КОМЕРЦІЙНА

Заявник – Дніпропетровський державний аграрний університет.

Тип розвитку – озимий. Середньостиглий, достигає за 273-276 днів. Рослини середньої висоти заввишки 87-90 см. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої щільності та довжиниі. Зернівка червоного кольору, середньої довжини, ширини та крупності. Зимостійкість сорту в умовах проморожування середня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 9 балів. Сорт стійкий до осипання, добре переносить посуху. Має високу стійкість до фузаріозну, борошнистою росою та бурою іржею уражується на рівні стандартів. Маса 1000 зерен – 39,7 г. Віднесено до цінних пшениць. Борошномельні та хлібопекарські  показники сорту добрі та відмінні. Зерно містить 13,5-13,6% білка, клейковини – 29,5-30%. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 69,0 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2011 року і рекомендується для вирощування в зонах Лісостепу та Степу.

КУБУС

Заявник -  Лохов – Петкус ГмбХ (Німеччина). Занесений до державного реєстру з 2009 року. Тип розвитку – озимий.

Середньорослий, висота рослин 76-82 см,. Середньостиглий, вегетаційний період 290 днів. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, має сильний восковий наліт, циліндричної форми, середній за щільністю і довжиною. Зернівка червоного кольору, середня за довжиною, шириною та крупністю. У польових умовах за роки випробування сорту зимостійкість становить 9 балів. Початок колосіння середній. Має високу стійкість до полягання, осипання та засухи. Слабо уражується борошнистою росою та фузаріозом. Середня врожайність за роки випробування на Рівненському держекспертцентрі становить 68,1 ц/га. Маса 1000 зерен 36,1г. Сорт відноситься до сильних пшениць. Борошномельні та хлібопекарські властивості добрі. Рекомендований для вирощування в зонах Лісостепу та Полісся.

КНЯГИНЯ  ОЛЬГА

Заявник – Селекційно-генетичний інститут – Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення НААНУ.

Тип розвитку – озимий. Середньоранній, достигає за 268-270 днів. Рослини заввишки 87-101 см. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої щільності та довжини із сильним восковим нальотом. Зернівка червоного кольору, середньої довжини, ширини та крупності. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 7 балів. Сорт стійкий до полягання та осипання, добре переносить посуху. Має високу стійкість до фузаріозну, Маса 1000 зерен – 40,9 г. Віднесено до сильних пшениць. Зерно містить 13,9-14% білка, клейковини – 29,1-29,4%. Середня урожайність  на Рівненському держекспертцентрі – 66,6 ц/га. Занесений до державного реєстру з 2011 року і рекомендується для вирощування в усіх грунтово-кліматичних зонах.

ячмінь озимий

Достойний

Заявник - Селекційно-генетичний інститут — Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення НААНУ.

Напрям використання - кормового типу, на зерно. Різновидність паллідум. Тип розвитку — дворучка (альтернативний). Початок колосіння ранній. Форма зернівки видовжено-еліптична. За роки випробування на Рівненському держекспертцентрі урожайність становила 70,0 ц/га. Вегетаційний період — 278 діб. Висота рослини — 88-89 см. Маса 1000 зерен — 50,9г. Стійкість до вилягання 9 балів, осипання 9 балів та засухи 8 балів. Зимостійкість середня. Сорт відносно стійкий до хвороб гельмінтоспоріозу та борошнистої роси. Ураження хворобами нижче середнього. Уміст крохмалю — 61,0%, сирого протеїну — 9,8-12,6%. Рекомендований для вирощування в зонах Степу та Лісостепу.

Сіндерелла

Заявник  - Дойче Заатфеределунг Ліппштанд-Бремен ГмбХ (Німеччина).

Тип розвитку – озимий. Сорт кормового типу на зерно. Рослини з напівпрямостоячим габітусом, низькі. Колос горизонтальний, з помірним восковим нальотом, має більше 2-х рядів зерен, циліндричної форми, середньої довжини та щільності. Остюки мають слабке антоціанове забарвлення на кінчиках і довші відносно колоса. Маса 1000 зерен 47,3гр.  Вегетаційний період – 268 днів. Початок колосіння – ранній. Сорт стійкий до осипання та вилягання. Стійкий до борошнистої роси та бурої іржі. Відноситься до нижче середньої групи по зимостійкості. Средня урожайність за роки випробування у Рівненському держекспертцентрі – 79,2 ц/га, добрі результати дає при внесенні повного мінерального удобрення. Агротехніка звичайна для зони вирощування. Занесений до Державного реєстру з 2008 року по всіх зонах України.

СЕЙМ

Заявник - Миронівський інститут пшениці ім. В.М.Ремесла НААНУ.

Тип розвитку озимий. Вегетаційний період 275 днів. Рослини з напівпрямостоячим габітусом, низькі. Прапорцевий листок зі слабким антоціановим забарвленням вушок та сильним восковим нальотом на піхві. Початок колосіння – ранній. Соломина – слабо виповнена. Колос з відсутнім або дуже слабким восковим нальотом, з горизонтальним положенням у просторі, має більше двох рядів, циліндричної форми, щільний, середньої довжини. Остюки мають слабке антоціанове забарвлення на кінчиках і довші відносно колоса.  За роки випробування середня врожайність на Рівненському держекспертцентрі одержана 64,5 ц/га. Вміст білку 13,6 %. Сорт стійкий до хвороб, борошнистої роси, бурої іржі. Стійкий до осипання і засухи. Рекомендований для вирощування в зонах  Лісостепу та Полісся.

ПЛАТОН

Заявник - Державна наукова установа Краснодарський науково-дослідний інститут  сільського господарства ім. П.П. Лук’яненка.

Тип розвитку озимий. Рослини з напівпрямостоячим габітусом, середні за висотою. Сорт середньоранній. Початок колосіння – ранній. Соломина – слабовиповнена. Остюки мають відсутнє або слабке антоціанове забарвлення на кінчиках і довші відносно колоса. Колос зі слабким восковим нальотом, з прямим положенням в просторі, має більше двох рядів, циліндричної форми, щільний, короткий. Алейроновий шар зернівки слабко забарвлений, форма видовжено-еліптична, поверхня тонкозморшкувата, опушення зовнішньої ківткової луски відсутнє. Зимостійкість сорту на рівні 7 балів. Сорт стійкий до вилягання, осипання та засухи. Сорт відносно стійкий до хвороб гельмінтоспоріозу та борошнистої роси. За роки випробування середня врожайність на Рівненському держекспертцентрі одержана 70,3 ц/га. Вміст білку 13,8 %. Занесений до  державного Реєстру з 2010 року. Рекомендований для вирощування в зонах Степу, Лісостепу та Полісся.

 

КОНДРАТ

Заявник - Державна наукова установа Краснодарський науково-дослідний інститут  сільського господарства ім.. П.П. Лук’яненка.

Різновидність паллідум. Тип розвитку озимий. Сорт середньоранній. Рослини з напівпрямостоячим габітусом, середні за висотою. Сорт середньоранній. Початок колосіння – ранній. Соломина – слабовиповнена. Остюки мають відсутнє або слабке антоціанове забарвлення на кінчиках і довші відносно колоса. Колос зі слабким восковим нальотом, з прямим положенням в просторі, має більше двох рядів, циліндричної форми, короткий та середньої щільності. Зимостійкість сорту на рівні 7 балів. Сорт стійкий до вилягання 9 балів, осипання 9 балів та засухи. Ураження хворобами незначне на рівні стандартів. За роки випробування середня врожайність на Рівненському держекспертцентрі одержана 68,1 ц/га. Вміст білку 14,1 %. Занесений до  державного Реєстру з 2010 року. Рекомендований для вирощування в зонах Степу, Лісостепу та Полісся.

Жерар

Заявник - Миронівський інститут пшениці ім. В.М. Ремесла НААНУ.

 Тип розвитку озимий. Сорт середньоранній. Вегетаційний період 260-265 днів. Рослини з напівпрямостоячим габітусом, середні за висотою. Початок колосіння – ранній. Соломина – слабовиповнена. Остюки мають відсутнє або слабке антоціанове забарвлення на кінчиках і довші відносно колоса. Колос зі слабким восковим нальотом, з горизонтальним положенням в просторі, має більше двох рядів, циліндричної форми, середньої довжини та щільності.  Маса 1000 зерен – 39,9 г. Сорт стійкий до хвороб борошнистої роси, бурої іржі, гельмінтоспоріозу. Стійкий до осипання, полягання та засухи. За роки випробування середня врожайність на Рівненському держекспертцентрі одержана 79,8 ц/га. Добрі результати дає при повному мінеральному підживленні. У державному Реєстрі з 2010 року. Рекомендований для вирощування в зонах Степу та  Лісостепу.

ЗІМУР

Заявник - Державна наукова установа Краснодарський науково-дослідний інститут  сільського господарства ім.. П.П. Лук’яненка.

Тип розвитку озимий. Сорт середньоранній. Вегетаційний період 275-280 днів. Рослини з напівпрямостоячим габітусом, висотою 111-114 см. Початок колосіння – ранній. Соломина – слабовиповнена. Остюки мають слабке антоціанове забарвлення на кінчиках і довші відносно колоса. Колос зі слабким восковим нальотом, з прямим положенням в просторі, має більше двох рядів, циліндричної форми, короткий та середньої щільності. Зимостійкість сорту в умовах проморожування середня, у польових умовах – 8 балів. Сорт має середню стійкість до вилягання 5 балів, осипання 7 балів та засухи. Ураження хворобами незначне на рівні стандартів. За роки випробування середня врожайність на Рівненському держекспертцентрі одержана 76,3 ц/га. Вміст білку 13,2 %. Занесений до  державного Реєстру з 2011 року. Рекомендований для вирощування в зонах Степу, Лісостепу.

АКАДЕМІЧНИЙ

Заявник - Селекційно-генетичний інститут — Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення НААНУ.

Тип розвитку озимий. Сорт середньостиглий. Вегетаційний період 261-265 днів. Рослини з напівпрямостоячим габітусом, висотою 72-79 см. Початок колосіння – середній. Соломина – слабовиповнена. Остюки мають відсутнє або слабке антоціанове забарвлення на кінчиках і довші відносно колоса. Колос зі слабким восковим нальотом, з горизонтальним положенням в просторі, має більше двох рядів, циліндричної форми, середньої щільності та довжини. Зимостійкість сорту в умовах проморожування середня, у польових умовах – 7 балів. Сорт має високу стійкість до вилягання, осипання та засухи. Ураження хворобами незначне на рівні стандартів. За роки випробування середня врожайність на Рівненському держекспертцентрі одержана 67,5 ц/га. Вміст білку 13,0 %. Напрям використання - кормового типу, на зерно.  Занесений до  державного Реєстру з 2011 року. Рекомендований для вирощування в зонах Степу, Лісостепу.

АЙВЕНГО

Заявник - Селекційно-генетичний інститут — Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення НААНУ.

Тип розвитку озимий. Сорт середньостиглий. Вегетаційний період 262-268 днів. Рослини з прямостоячим габітусом, висотою 86-87 см. Початок колосіння – середній. Соломина – слабовиповнена. Остюки довші відносно колоса. Колос зі слабким восковим нальотом, з горизонтальним положенням в просторі, має більше двох рядів, циліндричної форми, середньої щільності та довжини. Зимостійкість сорту в умовах проморожування середня, у польових умовах – 8 балів. Сорт має середню стійкість до вилягання, високу до осипання та засухи. Ураження хворобами на рівні стандартів. За роки випробування середня врожайність на Рівненському держекспертцентрі одержана 63,5 ц/га. Вміст білку 12,4 %. Напрям використання - кормового типу, на зерно.  Занесений до  державного Реєстру з 2011 року. Рекомендований для вирощування в зонах Степу, Лісостепу.

АМАРЕНА

Заявник - Заатен  - Уніон ГмбХ (Німеччина)

Тип розвитку озимий. Рослини з напівпрямостоячим габітусом, середні за висотою. Сорт середньоранній. Початок колосіння – ранній. Соломина – слабовиповнена. Остюки мають відсутнє або слабке антоціанове забарвлення на кінчиках і довші відносно колоса. Колос зі слабким восковим нальотом, з горизонтальним положенням в просторі, має більше двох рядів, циліндричної форми, щільний, короткий. Алейроновий шар зернівки слабко забарвлений, форма видовжено-еліптична, поверхня тонкозморшкувата, опушення зовнішньої ківткової луски відсутнє. Зимостійкість сортув умовах проморожування підвищена, у польових умовах на рівні 8 балів. Сорт стійкий до вилягання, осипання та засухи. Сорт відносно стійкий до хвороб гельмінтоспоріозу та борошнистої роси. За роки випробування середня врожайність на Рівненському держекспертцентрі одержана 65,9 ц/га. Вміст білку 12,1 %. Занесений до  державного Реєстру з 2011 року. Рекомендований для вирощування в зонах Лісостепу та Полісся.

ГЕРЛАХ

Заявник – Лімагрейн Адванта Ніделенд Б.В. (Нідерланди).

Тип розвитку озимий. Вегетаційний період 263-267 днів. Рослини з напівпрямостоячим габітусом, середньої висоти 75-80 см. Прапорцевий листок зі слабким антоціановим забарвленням вушок та слабким восковим нальотом на піхві. Початок колосіння – середній. Соломина – слабовиповнена. Колос з відсутнім або дуже слабким восковим нальотом, з прямим положенням у просторі, має більше двох рядів, циліндричної форми, щільний, середньої довжини. Остюки довші відносно колоса.  За роки випробування середня врожайність на Рівненському держекспертцентрі одержана 84,1 ц/га. Вміст білку 12,0 %. Сорт стійкий до хвороб, борошнистої роси, бурої іржі. Стійкий до осипання і засухи. Рекомендований для вирощування в зонах Степу, Лісостепу та Полісся.

 

жито озиме

Синтетик 38

Заявник -  Носівська селекційно-дослідна станція Чернігівського Інституту АПВ НААНУ. Сорт зернового та кормового напряму, стійкий до вилягання, високий потенціал урожайності, добре реагує на мінеральне живлення, висока стійкість до грибних хвороб, крупне зерно, довгий колос та високе стебло (115-120 см). За період випробування на Рівненському держекспертцентрі урожайність сорту становила 46,2 ц/га. Максимальна врожайність — 79,8 ц/га. Вегетаційний період 282-305 діб. Маса 1000 зерен 35,1-42,9 г. Висота рослини 115-120 см. Стійкість до вилягання, засухи, осипання висока. Зимостійкість вище середньої. Ураження хворобами середнє. Загальна хлібопекарська оцінка 6,5 бала. Рекомендований для зон: Степ, Лісостеп, Полісся.

Фугато

Заявник - Заатен  - Уніон ГмбХ (Німеччина)

Середньостиглий , хороша схожість , сильна коренева система , високоврожайний гібрид . Дуже високий рівень стійкості проти іржі , твердої сажки і ринхоспоріозу , а також добре переносить посуху. Рослина  середньої висоти 120 см,  форма куща – напівпрямостоячий. Тип розвитку – озимий. Листки широкі, темно-зелені. Колос середньої щільності, завдовжки 11-12 см, видовжено-еліптичний. Кількість колосків 32-34. Остюки 5-7 см. Зернівка велика, напіввідкрита, видовжено-яйцеподібної форми, зеленувато–жовтого кольору. Сорт  характеризується високою урожайністю 43,4 ц/га, ідеально підходить для піщаних грунтів.  Відносно стійкий до осипання /9б/,вилягання /9 б/. Занесений до  державного Реєстру з 2011 року. Рекомендований для зон: Лісостеп, Полісся.

Агроном

Заявник - Заатен  - Уніон ГмбХ (Німеччина)

Сорт середньостиглий, вегетаційний період складає 292 дні. Форма куща розлога, листок зелений, восковий наліт середній, опушення слабке. Стебло міцне, висота рослин -133 см. Колос веретеноподібний, світло-жовтий, напівпохилий. Зернівка видовжено- овальна, жовто-зелена. Маса 1000 зерен - 29,4 гр. Середня врожайність становить 48,7 ц/га, зимостійкість висока – 9 балів. Екологічно пластичний, толерантний до ураження шкідниками та хворобами /9-7б/. Стійкий проти вилягання /9 б/ та осипання /9б/. Занесений до  державного Реєстру з 2011 року. Рекомендований для зон: Лісостеп, Полісся.

 Аскарі

Заявник - Заатен  - Уніон ГмбХ (Німеччина)/

Середньостигле високопродуктивне жито. Тип розвитку – озимий. Диплоїд. За своїми якісними характеристиками використовується для різних цілей, краще підходить для виробництва хліба, менш підходить для використання крохмалю, характеризується особливо низькою ураженістю сажкою. Універсальний – підходить для будь-якого виду грунтів і кліматичних умов. Має середній початок колосіння. Колос напівпохилий, середньої довжини, нещільний, має помірний сизий наліт. Рослини відносно низькі, середня  висота стебла 125 см. Середня врожайність – 53,8 ц/га, має високу зимостійкість - 9 б., хворобами та шкідниками уражується нижче стандартів, середня маса 1000 зерен - 30,4 гр. Занесений до  державного Реєстру з 2010 року. Рекомендований для зон: Лісостеп, Полісся.

Фестус

Заявник - Заатен  - Уніон ГмбХ (Німеччина)/

Середньостиглий унікальний короткостебловий гібрид жита. Тип розвитку – озимий. Диплоїд. Кущ – прямий. Прапорцевий листок: антоціанове забарвлення слабке. Має середній початок колосіння. Колос похилий, середньої довжини, нещільний, має слабкий сизий наліт.  Сорт має високу зимостійкість – 9,0 балів. Стійкість сорту щодо вилягання - 9,0 балів, осипання - 9,0, посухи - 7 балів. За роки випробування сорт слабо уражувався основними хворобами та шкідниками. Середня врожайність за роки випробування – 52,7 ц/га, маса 1000 зерен – 30,2 г.

ЗАБАВА

Заявник -  Носівська селекційно-дослідна станція Чернігівського Інституту АПВ НААНУ. Середньостиглий. Тип розвитку – озимий. Диплоїд. Кущ – прямостоячий. Сорт зернового та кормового напряму, стійкий до вилягання, високий потенціал урожайності, добре реагує на мінеральне живлення, висока стійкість до грибних хвороб, крупне зерно. Колос напівпохилий, середньої довжини, нещільний, має сильний сизий наліт. За період випробування на Рівненському держекспертцентрі урожайність сорту становила 44,5 ц/га. Висота рослини 115-120 см. Стійкість до вилягання, засухи, осипання висока. Зимостійкість вище середньої. Ураження хворобами середнє. Рекомендований для зон: Лісостеп, Полісся.

 

тритикале озиме

АТЛЕТ

Заявник: Мей Агро Тохумсулук Санаї  ве Тісарет А.С. (Туреччина), Приватне підприємство „СОРТ”.

Тип розвитку - озимий. Рослини дуже низькорослі, кущ - прямий. Новий перспективний сорт з високою урожайністю. Колос сіро-димчастого кольору, нещільний, середньої довжини, вузький, циліндричної форми з напівпрямим положенням в просторі. За роки випробування середня врожайність склала 51,2 ц/га. Сорт середньостиглий. Зимостійкість сорту в умовах проморожування висока. Зернівка світло-коричневого кольору, середньої крупності, яйцеподібної форми, слабко зморшкувата. За роки випробування сорт слабо урахувався основними хворобами та шкідниками. Досить стійкий до вилягання. Сорт зернового напрямку. Внесений до Реєстру сортів рослин у 2010 році. Рекомендується для вирощування в зонах Степу, Лісостепу та Полісся.

Візерунок

            Заявник – Одеський державний аграрний університет.

Тип розвитку – озимий. Гексаплоїд. Рослина низька, заввишки 98-102 см. Соломина порожниста. Кущ – прямий. Прапорцевий листок: антоціанове забарвлення слабке. Колос напівпрямий, білий, нещільний, циліндричної форми, середньої довжини, наявні остюки. Зернівка округлої форми, світло-коричнева, поверхня зморшкувата. Початок колосіння середній. Сорт має високу зимостійкість – 9,0 балів. Стійкість сорту щодо вилягання - 9,0 балів, осипання - 9,0, посухи - 7 балів . За роки випробування сорт слабо уражувався основними хворобами та шкідниками. Середньоранній, достигає за 270-280 діб. Середня врожайність за роки випробування – 37-39 ц/га ., маса 1000 зерен - 41,0 -42,5 г. Сорт зернового напрямку. Внесений до Реєстру сортів рослин у 2010 році. Рекомендується для вирощування в зонах Лісостепу та Полісся.

СВ Толентро

Заявник – ТерраВіта (Оуесіз) Лімітед (Республіка Кіпр).

Тип розвитку – озимий. Рослина: за висотою дуже низька - 80-94 см, кущ – напівпрямий. Прапорцевий листок: антоціанове забарвлення вушок помірне. Колос напівпрямий, білий,  середній за щільністю та довжиною. Зернівка – світло-коричнева, округла, поверхня зморшкувата. Зимостійкість сорту за роки випробування – 9,0 балів. Стійкість сорту щодо вилягання – 9,0 балів, осипання - 9,0 балів, посухи – 9,0 балів. За роки випробування сорт слабо уражувався основними хворобами та шкідниками. Середньоранній,  достигає за 268-280 днів. Середня врожайність за роки випробування 46,5-50,8 ц/га, маса 1000 зерен - 41,5 – 43,0г. Внесений до Реєстру сортів рослин у 2011 році. Рекомендується для вирощування в зонах Лісостепу та Полісся.

Амур

Заявник - Миронівський інститут пшениці ім. В.М. Ремесла НААНУ.

 Тип розвитку – озимий. Рослини низькорослі, кущ напівпрямий. Багато рослин з похилим прапорцевим листком, антоціанове забарвлення вушок відсутнє або дуже слабке, сизий восковий наліт на піхві – сильний. Колос: білого кольору, середньої щільності, довжини та ширини має поникле положення в просторі. Остюки мають слабке антоціанове забарвлення, довші відносно колосу. Соломина середньо-виповнена із сильним опушенням на верхньому міжвузлі. Зернівка світло-коричневого кольору, крупна, видовженої форми, слабко-зморшкувата.

Зимостійкість сорту в умовах проморожування висока, в польових умовах – 7,0 балів. Стійкість щодо вилягання -9 ,0 балів, осипання – 9 ,0 балів. За роки випробування сорт слабко уражувався основними хворобами та шкідниками. Середня врожайність за роки випробування 40,8-42,1 ц/га, маса 1000 зерен -48,5-50,0 г. Внесений до Реєстру сортів рослин у 2011 році. Рекомендується для вирощування в зонах Лісостепу та Полісся.

  

озимий ріпак

 Гиколор

Заявник – Дікманн Гмбх і Ко. Кг (Німеччина)

00 – гібрид озимого ріпаку

Протягом конкурсних досліджень Гіколор показав відмінні властивості зимостійкості зі зрівноваженими резистенціями до ріпакових хвороб та відмінні показники стійкості проти полягання. Високоурожайний гібрид, середня урожайність  - 34,6 ц\га., маса 1000 зерен – 4.8 гр. Вміст олії в насінні – 45,7%, білку – 19,7 %, ерукової кислоти менше 2%. Висота рослин – 117 см., квітка лимонно-жовтого кольору. Стійкість до вилягання – 9 балів, Хворобами та шкідниками уражується на рівні стандартів. Вегетаційний період складає 311 днів. Норма висіву 400-500 тис. шт./га. Внесений до державного реєстру сортів рослин у 2012 р. Рекомендований для зони Лісостепу та Полісся.

ПР 46 В 14

Заявник – Піонер Семена Холдинг ГезмбХ (Австрія)

 Високоурожайний гібрид. Стебло прямостояче, висотою 132 см. Квітка лимонно-жовтого кольору. Вегетаційний період складає 309 днів. Має високу стійкість до хвороб та вилягання, витримує різні строки посіву та рано відновлює вегетацію на весні. Середня урожайність гібриду – 36,1 ц/га., масса 1000 зерен 4,4 гр., вміст олії в насінні – 45,7 %, білку – 20,1 %, має низький вміст ерукової кислоти та глюкозинолатів. Норма висіву 400-500  тис. шт./га. Внесений до державного реєстру сортів рослин у 2011 р. Рекомендовано вирощувати у зоні Степу , Лісостепу та Полісся.

ПР 45 Д 03

Заявник – Піонер Семена Холдинг ГезмбХ (Австрія)

Стебло прямостояче, висотою – 115 см., суцвіття – рихла китиця, квітка лимонно – жовтого кольору. Рослина починає цвісти з головної китиці. Плід – стручок, завдовжки – 8-12 см. Вегетаційний період становить 308 днів. Має високу стійкість до хвороб та вилягання. Середня врожайність гібриду – 27,8 ц./га,  масса 1000 зерен – 4,5 гр. Вміст олії в насінні 44,6%, білку – 19,з%, має низький вміст ерукової кислдоти. Внесенний до державного реєстру сортів рослин у 2012 році. Рекомендовано для вирощування у зоні Полісся, Лісостепу та Степу.

ПР 46 В 15

Заявник – Піонер Семена Холдинг ГезмбХ (Австрія)

Стебло прямостояче, висотою 131 см., суцвіття – рихла китиця, квітка лимонно-жовтого кольору. Рослина починає цвісти з головної китиці. Плід стручок, завдовжки 7-12 см., вегетаційний період становить – 308 днів. Має високу стійкість до хвороб та вилягання. Масса 1000 зерен становить 4 гр., середня врожайність гібриду складає 32,1 ц./га., вміст олії в насінні 44,7%, білку – 19,6%, має назький вміст ерукової кислоти та глюкозинолатів. Шкідниками пошкоджується на рівні стандартів. Сорт придатний для отримання високоякісної харчової олії та білкових кормів. Внесенний до державного реєстру сортів рослин у 2012р. Рекомендовано для вирощування у зоні Полісся, Лісостепу.

ВІСБІ

Заявник – Норддойче Пфланценцухт Ганс-Георг Лембке КГ(Німеччина)

Високоврожайний гібрид озимого ріпаку, який показав відмінні властивості зимостійкості та відмінні показники стійкості проти полягання. Вісбі має велику швидкість наростання листкової маси, таким чином контролюючи восени та навесні розвиток бур’янів, також характеризується раннім і інтенсивним цвітінням. Середня урожайність  - 40,6 ц\га., маса 1000 зерен – 4.8 гр. Висота рослин – 118-120 см., квітка лимонно-жовтого кольору. Стійкість до вилягання – 9 балів, Хворобами та шкідниками уражується слабо. Вегетаційний період складає 288 днів. Норма висіву 400-500 тис. шт./га. Внесений до державного реєстру сортів рослин у 2010 р. Рекомендований для зони Лісостепу та Полісся.

 пшениця яра м’яка

ХАРКІВСЬКА 26

Заявник -  Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр'єва.

Тип розвитку – ярий. Форма куща прямостояча. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої довжини та ширини. Маса 1000 зерен 42,6 г. Середньостиглий, достигає за 94-96 днів. Висота рослин 85-87 см. Сорт стійкий до вилягання, не осипається, не проростає на пні. Сорт уражується борошнистою росою середньо. Середній врожай за роки випробування в умовах Рівненського держекспертцентрі – 45,6 ц/га. Максимальний при випробуванні 54,7ц/га. Вміст білку в зерні 14-15%, сирої клейковини – 29-32%, загальна хлібопекарська оцінка 8,5 балів. Сорт відноситься до цінних сортів пшениці. Внесений до Реєстру сортів рослин з 2000 року. Рекомендований по зонах Степу та Лісостепу України

ажурная

Заявник – Приватне підприємство „СОРТ”.

Різновидність – грекум. Тип розвитку – ярий. Форма куща напівпрямостояча. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, пірамідальної форми, нещільний, довгий із слабким восковим нальотом, наявні остюки. Зернівка червоного кольору, середньої ширини та довжини, крупна. Рослини низькі. Маса 1000 зерен 39,2 г. Середньостиглий, достигає за 102-104 дні. За роки випробування сорт слабо уражувався основними хворобами та шкідниками. Борошномельні та хлібопекарські  показники сорту добрі. За технологічними і фізико-хімічними якостями зерна віднесено до сильних пшениць. Високопродуктивний, середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі 51,5 ц/га. Стійкий до вилягання. Занесений до Державного реєстру з 2006 року. Рекомендується для вирощування в зонах  Полісся й Лісостепу України.

ЕЛЕГІЯ МИРОНІВСЬКА

Заявник – Миронівський інститут пшениці ім.В.М.Ремесла НААНУ.

Різновидність – еритросперум. Тип розвитку – ярий. Форма куща напівпрямостояча. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої щільності та довжини із слабким восковим нальотом. Зернівка червоного кольору, середньої ширини та довжини, крупна. Висота рослин 88-95 см. Маса 1000 зерен 46,1 г. Середньостиглий, достигає за 95-100 днів. За роки випробування сорт слабо уражувався основними хворобами та шкідниками. Борошномельні та хлібопекарські  показники сорту добрі та відмінні. За технологічними і фізико-хімічними якостями зерна віднесено до сильних пшениць. Високопродуктивний, середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі 43,6 ц/га. Стійкий до вилягання. Занесений до Державного реєстру з 2004 року. Рекомендується для вирощування в зонах  Полісся й Лісостепу України.

НАТАША

Заявник - Науковий інститут польоводства та овочівництва м. Нові сад (Югославія), ІП „НС СЕМЕ УКРАЇНА”.

Форма куща напівпрямостояча. Колос солом’яно-жовтого кольору, середньої щільності та довжини із слабким восковим нальотом. Середньорослий, висота рослин в середньому 66-72 см. Сорт стійкий до полягання та осипання. Відносно стійкий до фузаріозу, слабко уражується борошнистою росою та бурою іржею. Середній врожай на Рівненському держекспертцентрі – 46,6 ц/га. Маса 1000 зерен 47,5 г. Середньоранній, достигає за 88 днів. Борошномельні та хлібопекарські показники сорту добрі. Цінна пшениця. Занесений до Державного реєстру з 2009 року. Рекомендований для зони Лісостепу і Полісся.

ЕТОС

Заявник – Заатен-Уніон ГмбХ (Німеччина).

Тип розвитку – ярий. Форма куща напівпрямостояча. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої щільності, короткий із слабким восковим нальотом, наявними зубцями. Зернівка червоного кольору, коротка, дрібна. Рослини середні за висотою 60-73 см. Маса 1000 зерен 41,1 г. Середньостиглий. За роки випробування сорт слабо уражувався основними хворобами та шкідниками. Високопродуктивний, середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі 44,1ц/га. Має відмінну якість зерна Стійкий до вилягання, осипання та засухи. Занесений до Державного реєстру з 2010 року. Рекомендується для вирощування в зоні  Полісся України.

ТАЙФУН

Заявник – Лохов-Петкус ГмбХ (Німеччина).

Тип розвитку – ярий. Форма куща напівпрямостояча. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої щільності, довжини та ширини. Зернівка червоного кольору, середньої довжини і крупності. Рослини висотою 65-74 см. Маса 1000 зерен 40,6 г. Середньоранній. За роки випробування сорт слабо уражувався основними  хворобами. Стійкий до полягання, осипання та засухи. Високопродуктивний, середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі 49,3/га. Має хорошу якість зерна Стійкий до вилягання, осипання та засухи. Занесений до Державного реєстру з 2007 року. Рекомендується для вирощування в зоні  Полісся України.

СТРУНА  МИРОНІВСЬКА

Заявник – Миронівський інститут пшениці ім.В.М.Ремесла НААНУ.

Різновидність – еритросперум. Тип розвитку – ярий. Форма куща напівпрямостояча. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, пірамідальної форми, нещільний та довгий  із помірним восковим нальотом та наявними остюками. Зернівка червоного кольору, середньої ширини, довжини та крупності. Висота рослин 76-81 см. Маса 1000 зерен 46,1 г. Середньоранній, достигає за 98-100 днів. За роки випробування сорт слабо уражувався основними хворобами та шкідниками. Борошномельні та хлібопекарські  показники сорту добрі та відмінні. За технологічними і фізико-хімічними якостями зерна віднесено до цінних пшениць. Високопродуктивний, середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі 48,8 ц/га. Стійкий до вилягання. Занесений до Державного реєстру з 2008 року. Рекомендується для вирощування в зонах  Полісся й Лісостепу України.

Алатус

Заявник – Штрубе  ГмбХ енд. Ко. КГ (Німеччина).

Тип розвитку – ярий. Форма куща напівпрямостояча. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої щільності, довжини та ширини. Зернівка червоного кольору, середньої довжини і крупності. Рослини висотою 72-76 см. Маса 1000 зерен 37,0 г. Середньоранній. За роки випробування сорт слабо уражувався основними  хворобами. Стійкий до полягання, осипання та засухи. Високопродуктивний, середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі 46,2 ц/га. Має хорошу якість зерна. Цінна пшениця. Стійкий до вилягання, осипання та засухи. Занесений до Державного реєстру з 2011 року. Рекомендується для вирощування в зоні  Лісостепу України.

Леннокс

Заявник – Штрубе  ГмбХ енд. Ко. КГ (Німеччина).

Тип розвитку – ярий. Форма куща напівпрямостояча. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, середньої щільності, довжини та ширини. Зернівка червоного кольору, середньої довжини і крупності. Рослини висотою 70-78 см. Маса 1000 зерен 34,4 г. Середньоранній. За роки випробування сорт слабо уражувався основними  хворобами. Стійкий до полягання, осипання та засухи. Високопродуктивний, середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі 44,7 ц/га. Має хорошу якість зерна . Сильна пшениця. Стійкий до вилягання, осипання та засухи. Занесений до Державного реєстру з 2011 року. Рекомендується для вирощування в зоні  Лісостепу  і Полісся України.

 ячмінь ярий

СоборниЙ

Заявник - Миронівський інститут пшениці ім. В.М.Ремесла НААНУ.

Тип розвитку – ярий. Колос дворядний, довжиною 6-9 см, солом'яно-жовтий, середньої щільності, слабо поникає. Стебло середньої висоти - 88 см. Зернівка велика, еліптичної форми. Маса 1000 насінин 42,4 г. Середньостиглий, вегетаційний період 87-93 дні. Стійкий до вилягання. Посухостійкість висока. Сорт інтенсивного типу. Норма висіву 4,5-5,0 млн/га насінин. Строк сівби ранній - перші дні початку польових робіт. На Рівненському держекспертцентрі отримали середній врожай 49,8 ц/га, максимальний 84,6 ц/га. Сорт пивоварного призначення. Вміст білка 10,2%. Стійкий до ураження борошнистою росою, жовтою іржею, смугастим гельмінтоспоріозом. Рекомендований для вирощування в зоні  Полісся.

БОЙОС

Заявник – Плант Селект – товариство з обмеженою відповідальністю.

Різновидність – нутанс. Тип розвитку – ярий. Кущ напівпрямостоячий, низький за висотою. Початок колосіння  - середній. Колос дворядний, прямий, циліндричної форми, солом'яно-жовтий, нещільний, за довжиною середній. Стебло середньої висоти - 71 см. Зернівка з наявною плівкою, еліптичної форми. Маса 1000 насінин 52,0 г. Середньопізній, вегетаційний період 96 днів. Стійкість до вилягання – 9 б. Посухостійкість висока. Сорт інтенсивного типу. Норма висіву 4,0-4,5 млн/га насінин. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі 46,0 ц/га. Сорт пивоварного призначення. Вміст білка 11,5%. Стійкий до ураження борошнистою росою, гельмінтоспоріозом уражується на рівні стандартів. Занесений до державного Реєстру з 2009 року. Рекомендований для вирощування в зоні Полісся.

ВЗІРЕЦЬ

Заявник – Інститут рослинництва ім. В.Я.Юр'єва НААНУ.

Різновидність – субмедікум. Тип розвитку – ярий. Кущ напівпрямостоячий, середній за висотою. Початок колосіння  - середній. Колос дворядний, напівпрямий, циліндричної форми, солом'яно-жовтий, нещільний, за довжиною середній. Стебло середньої висоти – 70-74 см. Зернівка з наявною плівкою, видовжено-еліптичної форми. Маса 1000 насінин 53,7 г. Середньостиглий, вегетаційний період 89-97 днів. Стійкість до вилягання – 9 б. Посухостійкість середня. Сорт напівінтенсивного типу. Норма висіву 4,5-5,0 млн/га насінин. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі становила 43,9 ц/га. Потенційна можливість сорту 95 ц/га. Має хороші круп’яні якості. Вміст білка 11,5%. Стійкий до ураження борошнистою росою уражується значно менше ніж стандарти. Занесений до державного Реєстру з 2009 року. Рекомендований для вирощування в зонах Лісостепу, Полісся.

ГОСЯ

Заявник – Носівська селекційно-дослідна станція Чернігівського Інституту АПВ НААНУ.

Різновидність – нутанс. Тип розвитку – ярий. Кущ напівпрямостоячий, низький за висотою. Початок колосіння  - середній. Колос дворядний, прямий, циліндричної форми, солом'яно-жовтий, середній за щільністю і довжиною. Стебло висотою – 83-85 см. Зернівка з наявною плівкою, видовжено-еліптичної форми. Маса 1000 насінин 53,2 г. Середньостиглий, вегетаційний період 91-97 днів. Стійкість до вилягання – 9 б. Посухостійкість висока. Сорт інтенсивного типу. Норма висіву 4,0-4,5 млн/га насінин. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі становила 44,9 ц/га. Сорт пивоварного призначення. Вміст білка 11,8%. Слабо уражується гельмінтоспоріозом. Занесений до державного Реєстру з 2009 року. Рекомендований для вирощування в зонах Лісостепу, Полісся.

ЮКАТАН

Заявник – Миронівський інститут пшениці ім. В.М.Ремесла НААНУ.

Різновидність – нутанс. Тип розвитку – ярий. Кущ напівпрямостоячий, низький за висотою. Початок колосіння  - середній. Колос дворядний, напівпрямий, циліндричної форми, солом'яно-жовтий, середній  за довжиною, нещільний. Стебло висотою – 88 см. Зернівка з наявною плівкою, видовжено-еліптичної форми, поверхня тонкозморшкувата. Маса 1000 насінин 47,8 г. Середньостиглий, вегетаційний період 85-89 днів. Стійкість до вилягання – 7-9 б. Посухостійкість середня. Сорт напівінтенсивного типу. Норма висіву 4,5-5,0 млн/га насінин. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі становила 50,4 ц/га. Потенційна можливість сорту 90 ц/га. Сорт пивоварного призначення. Вміст білка 10,2%. Стійкий до ураження борошнистою росою, бурою іржею, гельмінтоспоріозом. Занесений до державного Реєстру з 2007 року. Рекомендований для вирощування в зоні Лісостепу.

МАРТЕ

Заявник – Заатен-Уніон ГмбХ (Німеччина) .

Тип розвитку – ярий. Кущ напівпрямостоячий, середній  за висотою. Початок колосіння  - середній. Колос дворядний, напівпрямий, циліндричної форми, солом'яно-жовтий,  середньої довжини та щільності. Стебло середньої висоти 70-78 см. Зернівка з наявною плівкою, видовжено-еліптичної форми, поверхня тонкозморшкувата. Середньопізній, вегетаційний період 80-85 днів. Стійкий до вилягання. Посухостійкість вищесередня. Сорт інтенсивного типу. Урожайний. Норма висіву 3,5-4,0 млн/га насінин. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі становила 50,6 ц/га. Сорт зернового призначення. Стійкий до ураження борошнистою росою, гельмінтоспоріозом.  Занесений до державного Реєстру з 2010 року. Рекомендований для вирощування в зоні Лісостепу, Степу, Полісся.

КОНЧІТА

Заявник – КВС Лохов ГмбХ (Німеччина) .

Різновидність – нутанс. Тип розвитку – ярий. Кущ напівпрямостоячий, середній  за висотою. Початок колосіння  - середній. Колос дворядний, напівпрямий, циліндричної форми, солом'яно-жовтий. Стебло середньої висоти. Зернівка з наявною плівкою, видовжено-еліптичної форми, поверхня тонкозморшкувата. Маса 1000 насінин 39,8 г. Середньопізній, вегетаційний період 90 днів. Стійкість до вилягання – 9 б. Сорт інтенсивного типу. Норма висіву 4,0-4,5 млн/га насінин. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі становила 52,4 ц/га. Сорт пивоварного призначення. Вміст білка 11,3%. Стійкий до ураження борошнистою росою, гельмінтоспоріозом. Занесений до державного Реєстру з 2009 року. Рекомендований для вирощування в зоні Полісся.

Джей бі мальвазія

Заявник – Заатцухт Йозеф Бройн ГмбХ і Ко КГ (Німеччина) .

Тип розвитку – ярий. Кущ напівпрямостоячий, рослини середні  за висотою. Початок колосіння  - середній. Колос дворядний з відсутнім або дуже слабким восковим нальотом, прямий, циліндричної форми, солом'яно-жовтий,  нещільний та середній за довжиною. Стебло середньої висоти 72-80 см. Зернівка з наявною плівкою, видовжено-еліптичної форми, поверхня тонкозморшкувата. Середньостиглий, вегетаційний період 85-98 днів. Стійкий до вилягання. Посухостійкість вищесередня. Сорт інтенсивного типу. Урожайний. Норма висіву 4,0-4,5 млн/га насінин. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі становила 51,6 ц/га. Сорт пивоварного призначення. Стійкий до ураження борошнистою росою, гельмінтоспоріозом.  Занесений до державного Реєстру з 2010 року. Рекомендований для вирощування в зоні Лісостепу, Степу, Полісся.

Виклик

Заявник – Інститут рослинництва ім. В.Я.Юр'єва НААНУ.

Тип розвитку – ярий. Кущ напівпрямостоячий, середній за висотою. Початок колосіння  - середній. Колос дворядний, напівпрямий, циліндричної форми, солом'яно-жовтий, нещільний, за довжиною середній. Стебло середньої висоти – 70-74 см. Зернівка з наявною плівкою, видовжено-еліптичної форми. Маса 1000 насінин 44,4 г. Середньоранній, вегетаційний період 80-87 днів. Стійкість до вилягання – 9 б. Посухостійкість середня. Сорт напівінтенсивного типу. Норма висіву 4,5-5,0 млн/га насінин. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі становила 54,9 ц/га. Має хороші круп’яні якості. Вміст білка 11,5%. Стійкий до ураження борошнистою росою уражується значно менше ніж стандарти. Занесений до державного Реєстру з 2008 року. Рекомендований для вирощування в зонах Лісостепу, Полісся.

ратник

Заявник – Державна наукова установа – Всеросійський науково-дослідний інститут зернових культур ім.. І.Г. Калиненко.

Тип розвитку – ярий. Кущ напівпрямостоячий, рослини середні  за висотою. Початок колосіння  -  середній. Остюки із сильним антоціановим забарвленням на кінчиках і довші відносно колосу. Колос дворядний з відсутнім або дуже слабким восковим нальотом, прямий, циліндричної форми, солом'яно-жовтий, дуже нещільний та середній за довжиною. Стебло середньої висоти 62-73 см. Зернівка з наявною плівкою, видовжено-еліптичної форми, поверхня тонкозморшкувата. Середньостиглий, вегетаційний період 65-73 днів. Стійкий до вилягання. Посухостійкість вищесередня. Сорт напів інтенсивного типу. Урожайний. Потенційна можливість сорту 95 ц/га. Норма висіву 4,0-4,5 млн/га насінин. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі становила 46,5 ц/га. Сорт пивоварного призначення. Стійкий до ураження борошнистою росою, гельмінтоспоріозом.  Занесений до державного Реєстру з 2010 року. Рекомендований для вирощування в зоні Лісостепу, Степу, Полісся.

Козван

Заявник – Інститут рослинництва ім. В.Я.Юр'єва НААНУ.

Тип розвитку – ярий. Кущ напівпрямостоячий, середній за висотою. Початок колосіння  - середній. Колос дворядний, напівпрямий, циліндричної форми, солом'яно-жовтий, за довжиною та щільністю середній. Стебло середньої висоти – 72-76 см. Зернівка з наявною плівкою, видовжено-еліптичної форми, середньої крупності. Середньостиглий, вегетаційний період 89-97 днів. Стійкість до вилягання – 9 б. Посухостійкість середня. Сорт напівінтенсивного типу. Норма висіву 4,5-5,0 млн/га насінин. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі становила 44,6 ц/га. Сорт пивоварного призначення. Стійкий до ураження борошнистою росою уражується значно менше ніж стандарти. Занесений до державного Реєстру з 2011 року. Рекомендований для вирощування в зонах Лісостепу, Полісся.

Модерн

Заявник – Інститут рослинництва ім. В.Я.Юр'єва НААНУ.

Тип розвитку – ярий. Кущ напівпрямостоячий, середній за висотою. Початок колосіння  - середній. Колос дворядний, напівпрямий, циліндричної форми, солом'яно-жовтий, за довжиною та щільністю середній. Стебло висотою – 76-80 см. Зернівка з наявною плівкою, видовжено-еліптичної форми, середньої крупності. Середньостиглий, вегетаційний період 82-90 днів. Стійкість до вилягання – 9 б. Посухостійкість вищесередня. Сорт напівінтенсивного типу. Норма висіву 4,5-5,0 млн/га насінин. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі становила 42,5 ц/га. Сорт пивоварного призначення. Стійкий до ураження борошнистою росою уражується значно менше ніж стандарти. Занесений до державного Реєстру з 2011 року. Рекомендований для вирощування в зонах Лісостепу, Полісся.

Дженіфер

Заявник – Нордзаат Заатцухт ГмбХ (Німеччина)

Тип розвитку – ярий. Кущ напівпрямостоячий, рослини середні  за висотою. Початок колосіння  - ранній. Колос дворядний з відсутнім або дуже слабким восковим нальотом, прямий, циліндричної форми, солом'яно-жовтий,  нещільний та середній за довжиною. Стебло середньої висоти 72-80 см. Зернівка з наявною плівкою, видовжено-еліптичної форми, поверхня тонкозморшкувата. Середньоранній, вегетаційний період 76-80 днів. Стійкий до вилягання. Посухостійкість вищесередня. Сорт інтенсивного типу. Урожайний. Норма висіву 4,0-4,5 млн/га насінин. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі становила 51,6 ц/га. Сорт пивоварного призначення. Стійкий до ураження борошнистою росою, гельмінтоспоріозом.  Занесений до державного Реєстру з 2011 року. Рекомендований для вирощування в зоні Лісостепу, Степу, Полісся.

 ОВЕС

Райдужний

Заявник: Носівська селекційно-дослідна станція Інституту агроекології та біотехнології НААНУ.

Стебло заввишки 85-98 см, середньої товщини, міцне. Волоть напівстиснута, гілки відходять вгору до головної осі під гострим кутом. Зернівка біла, добре виповнена, досить велика. Маса 1000 насінин 38,2 г. Плівчастість 23%. Білка має 11,9%. Середньостиглий. Вегетаційний період 90-100 днів. Стійкий до осипання. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі становила 48,9 ц/га.  Слабо уражується корончатою іржею. Стійкий до летючої сажки. Занесений до державного Реєстру з 2001 року. Рекомендується для вирощування в зоні Полісся.

Нептун

Заявник - Носівська селекційно-дослідна станція Чернігівського інституту АПВ НААНУ.

Різновидність мутіка. Стебло середньої висоти (87-98 см), середньої товщини, міцне, форма куща прямостояча. Остюків майже немає. Зернівка біла, добре виповнена, з тупою верхівкою, велика. Маса 1000 насінин 40,3 г. Середньостиглий, вегетаційний період 90-110 днів. Стійкий проти вилягання, осипається мало. Посухостійкість велика. Круп'яні якості добрі. Плівчастість не висока - 23-25%. Сорт високоврожайний. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі становила 46,7 ц/га. Потенційна можливість сорту - 70 ц/га. Стійкий проти сажки, середньо уражується корінчастою і стебловою іржею. Шведською мухою пошкоджується вище середньо, але добре витримує пошкодження. Занесений до державного Реєстру з 2005 року. Рекомендований для поширення в зоні Полісся.

Зірковий

Заявник: Носівська селекційно-дослідна станція Чернігівського інституту АПВ НААНУ.

Стебло заввишки 90-115 см, міцне. Волоть напівстиснута, гілки відходять вгору до головної осі під гострим кутом. Остюки майже відсутні. Зернівка біла, добре виповнена, досить велика. Маса 1000 насінин 37,4г. Плівчастість середня - 24-29%. Білка - 12,8% Середньостиглий. Вегетаційний період 95-105 днів. Стійкість до осипання та вилягання 9 балів. Урожайність висока. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі становила 49,8 ц/га. Стійкість до хвороб 7 балів. Занесений до державного Реєстру з 2008 року. Рекомендується для висівання в зоні Полісся.

Житомирський. – Заявник Державний агроекологічний університет.

Різновидність мутіка. Середньостиглий, вегетаційний період 102 дні. Стійкий до полягання, осипання та посухи. Маса 1000 насінин 32,2 г. Середньостиглий. Урожайний, за роки випробування отримали середній урожай на Рівненському держекспертцентрі – 43,5 ц/га. Вирівняність зерна 95%, плівчастість – 26,3%. Бактеріальним опіком, корончатою іржею уражується слабко. Занесений до державного Реєстру з 2008 року. Придатний для поширення в зоні Полісся

Закат

Заявник: Чернігівський інституту АПВ НААНУ і Носівська селекційно-дослідна станція Чернігівського інституту АПВ НААНУ

Стебло заввишки 85 см, міцне. Остюки майже відсутні. Зернівка біла, добре виповнена, досить велика. Маса 1000 насінин 29,9 г. Середньостиглий. Вегетаційний період 109 днів. Стійкість до осипання та вилягання 9 балів. Урожайність висока. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі становила 49,2 ц/га. Хворобами уражується на рівні стандартів. Занесений до державного Реєстру з 2009 року. Рекомендується для висівання в зоні Степу, Лісостепу, Полісся.

спурт

Заявник - Синельниківська селекційно-дослідна станція Інституту зернового господарства НААНУ.

Різновидність мутіка. Стебло середньої висоти (87-98 см), середньої товщини, міцне, форма куща прямостояча. Остюків майже немає. Маса 1000 насінин 21,2 г. Середньостиглий, вегетаційний період 90-110 днів. Стійкий проти вилягання, осипається мало. Посухостійкість велика. Круп'яні якості добрі. Плівчастість не висока - 23-25%. Сорт високоврожайний. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі становила 39,7 ц/га. Потенційна можливість сорту - 80 ц/га. Стійкий проти сажки, середньо уражується корінчастою і стебловою іржею. Шведською мухою пошкоджується вище середньо, але добре витримує пошкодження. Занесений до державного Реєстру з 2009 року. Рекомендований для поширення в зонах Лісостепу, Степу та Полісся.

Парламентський

Заявник - Чернігівський інституту АПВ НААНУ.

Різновидність мутіка. Стебло середньої висоти, середньої товщини, міцне, форма куща прямостояча.  Зернівка біла, добре виповнена, з тупою верхівкою, велика. Маса 1000 насінин 33,4 г. Середньостиглий, вегетаційний період 90-98 днів. Стійкий проти вилягання, осипається мало. Посухостійкість велика. Цінний. Плівчастість не висока. Сорт високоврожайний. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі становила 45,3 ц/га. Стійкий проти сажки, середньо уражується корінчастою і стебловою іржею. Занесений до державного Реєстру з 2009 року. Рекомендований для поширення в зоні Лісостепу і Полісся.

БУСОЛ

Заявник - Синельниківська селекційно-дослідна станція Інституту зернового господарства НААНУ.

Тип розвитку - ярий. Стебло середньої висоти (118 см), середньої товщини, міцне, форма куща напівпрямостояча. Остюків майже немає. Маса 1000 насінин 37,0 г. Середньостиглий, вегетаційний період 95 днів. Середньостійкий проти вилягання, осипається мало. Посухостійкість велика. Круп'яні якості добрі. Плівчастість не висока - 23-25%. Сорт високоврожайний. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі становила 37,7 ц/га. Стійкий проти сажки, середньо уражується корінчастою і стебловою іржею. Шведською мухою пошкоджується вище середньо, але добре витримує пошкодження. Занесений до державного Реєстру з 2010 року. Рекомендований для поширення в зоні Лісостепу.

ДАРУНОК

Заявник - Верхняцька дослідно-селекційна станція Інституту цукрових буряків НААНУ.

Тип розвитку - ярий. Стебло середньої висоти (114 см), середньої товщини, міцне, форма куща напівпрямостояча. Остюків майже немає. Маса 1000 насінин 27,9 г. Середньостиглий, вегетаційний період 96 днів. Стійкий проти вилягання, осипається мало 5-9 балів. Круп'яні якості добрі. Плівчастість не висока - 23-25%. Сорт високоврожайний. Середня урожайність на Рівненському держекспертцентрі становила 34,7 ц/га. Стійкий проти сажки, середньо уражується корінчастою і стебловою іржею. Сорт зернового призначення. Занесений до державного Реєстру з 2010 року. Рекомендований для поширення в зоні Лісостепу.

 ГОРОХ

МОДУС

Заявник – Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААНУ.

Висота рослин 54-74 см. Добре розвинуті вусаті листки, що зумовлює підвищену стійкість рослин до вилягання. Маса 1000 насінин 260,1 гр. Насіння рожеве, насінний рубчик – чорний з гладкою верхівкою. Придатний до механізованого збирання. Середньостиглий. Високобілковий, вміст білка в насінині 26,5-27,5%. Стійкий до ураження аскохітозом та антракнозом. Норма висіву 1-1,2 млн/га. схожих насінин. За роки випробовування на Рівненському держекспертцентрі отримали середній врожай 31,2 ц/га. Занесений до державного Реєстру з 2004 року. Рекомендований для вирощування в зоні Лісостепу.

ХАРДІ

Заявник – фірма „Лембке” Німеччина.

Сорт ранньостиглий, половинчасто-безлистий сорт гороху, має дуже високу посухостійкість, стійкий до осипання 5-7 балів, вилягання 5-7 балів. Маса 1000 насінин 236,1 гр. Агротехніка звичайна для зони вирощування. Сорт інтенсивного типу, придатний для прямого комбайнування. Білка має 22,7-24,1%. Високоурожайний. За роки випробовування на Рівненському держекспертцентрі отримали середній врожай 46,9 ц/га. Стійкий до пошкодження попелицею. Занесений до державного Реєстру з 2004 року. Рекомендований для вирощування в усіх зонах України.

ГЛЯНС

Заявник – Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААНУ.

Сорт середньостиглий. Маса 1000 насінин 200,9 гр. Висота рослин 90-96 см. Стійкість до посухи, вилягання та осипання 5-7 балів. Придатний до механізованого збирання. Високо-урожайний. За роки випробовування на Рівненському держекспертцентрі отримали середній врожай 29,3 ц/га. Сорт стійкий до хвороб. Занесений до державного Реєстру з 2008 року. Рекомендований для вирощування в зонах Степу та Лісостепу.

ДЕВІЗ

Заявник – Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААНУ.

Сорт вусатий, напівкарликового типу. Висота рослин 78-85 см. Добре розвинуті вусаті листки, що зумовлює підвищену стійкість рослин до вилягання. Маса 1000 насінин 257,0 гр. Насіння округло-здавлене, з гладенькою поверхнею, рожеве, насінний рубчик – чорний. Придатний до механізованого збирання, але через відсутність ознаки осипання потребує  своєчасного збирання. Середньоранній. Вміст білка в насінині 20-23%. За роки випробовування на Рівненському держекспертцентрі отримали середній врожай 50,2 ц/га. Занесений до державного Реєстру з 2007 року. Рекомендований для вирощування в зоні Степу і Полісся.

ОПЛОТ

Заявник – Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААНУ.

Сорт вусатий, середньорослий. Висота рослин 100-110 см. Добре розвинуті вусаті листки, що зумовлює підвищену стійкість рослин до вилягання. Маса 1000 насінин 230,2 гр. Насіння округло-здавлене, з гладенькою поверхнею, рожеве, з наявною ознакою до осипання. Придатний до механізованого збирання, завдяки високій стійкості до вилягання. Порівняно більш стійкий до посушливих умов вирощування. Середньостиглий. За висотою рослин і тривалістю вегетаційного періоду сорт близький до ячменю й вівса. Вміст білка в насінині 23-25%. За роки випробовування на Рівненському держекспертцентрі отримали середній врожай 36,1 ц/га. Занесений до державного Реєстру з 2010 року. Рекомендований для вирощування в зоні Степу, Лісостепу і Полісся.

ГАРДЕ

Заявник – Лімагрейн Адванта Ніделенд Б. В. (Нідерланди).

Сорт вусатий, середньостиглий, має середній час цвітіння і достигання. Висота рослин 72-88 см. Вегетаційний період 86-95 днів. Маса 1000 насінин 240,9 гр. Насіння сферичної форми, сім’ядолі зеленого кольору із помірною зморшкуватістю, чорне забарвлення рубчика відсутнє. Сорт інтенсивного типу, придатний до механізованого збирання. Стійкий проти осипання, вилягання. Вміст білка в насінині 20,8-23,7%. За роки випробовування на Рівненському держекспертцентрі отримали середній врожай 47,3 ц/га. Сорт стійкий до ураження аскохітозом та антракнозом. Кореневими гнилями уражується нижче стандартів. Занесений до державного Реєстру з 2009 року. Рекомендований для вирощування в зоні Лісостепу і Полісся.

МАСКАРА

Заявник – КВС Лохов ГмбХ. (Німеччина).

Рослини за висотою малі 66-81 см. Середньостиглий. Вегетаційний період 84-92 дні. Маса 1000 насінин 233,9 гр. Насіння сферичної форми, сім’ядолі зеленого кольору із відсутньою зморшкуватістю, чорне забарвлення рубчика відсутнє. Сорт напівінтенсивного типу, придатний до механізованого збирання. Високоврожайний Стійкий проти осипання, вилягання. Вміст білка в насінині 21,4-24,2%. За роки випробовування на Рівненському держекспертцентрі отримали середній врожай 45,2 ц/га. Сорт стійкий до ураження аскохітозом та антракнозом. Кореневими гнилями уражується нижче стандартів. Занесений до державного Реєстру з 2009 року. Рекомендований для вирощування в зонах Лісостепу, Степу і Полісся.

ЧБЛ-5

Заявник – Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААНУ.

Рослини сорту середні за висотою 54-67см. Середньостиглий. Вегетаційний період 84-92 дні. Маса 1000 насінин 226,0 гр. Насіння сферичної форми, сім’ядолі зеленого кольору із відсутньою зморшкуватістю, чорне забарвлення рубчика відсутнє. Сорт напівінтенсивного типу, придатний до механізованого збирання. Урожайний Стійкий проти осипання, вилягання. Вміст білка в насінині 23,9-24,1%. За роки випробовування на Рівненському держекспертцентрі отримали середній врожай 32,9 ц/га. Сорт стійкий до ураження аскохітозом та антракнозом  уражується нижче стандартів. Занесений до державного Реєстру з 2009 року. Рекомендований для вирощування в зонах Лісостепу, Степу і Полісся.

ФАРГУС

Заявник – Товариство з обмеженою відповідальністю науково-виробнича агрокорпорація „СТЕПОВА” .

Рослини сорту середні за висотою. Середньостиглий. Вегетаційний період 82-95 дні. Маса 1000 насінин 208,9 гр. Насіння циліндричної форми, сім’ядолі жовтого кольору із слабкою їх зморшкуватістю, чорне забарвлення рубчика відсутнє. Сорт інтенсивного типу, придатний до механізованого збирання. Високоврожайний. Стійкий проти осипання, вилягання. Вміст білка в насінині 21,6-25,8%. За роки випробовування на Рівненському держекспертцентрі отримали середній врожай 43,8 ц/га. Занесений до державного Реєстру з 2007 року. Рекомендований для вирощування в зонах Лісостепу, Степу і Полісся.

ТЕРНО

Заявник – Селген, а.с. (Чеська Республіка) .

Рослини сорту середні за висотою. Середньопізній. Вегетаційний період 98-100 днів. Маса 1000 насінин 239,1 гр. Насіння сферичної форми, сім’ядолі жовтого кольору із слабкою їх зморшкуватістю, чорне забарвлення рубчика відсутнє. Сорт інтенсивного типу, придатний до механізованого збирання. Високоврожайний Стійкий проти осипання, вилягання. Вміст білка в насінині 21,8-24,8%. За роки випробовування на Рівненському держекспертцентрі отримали середній врожай 49,0 ц/га. Занесений до державного Реєстру з 2009 року. Рекомендований для вирощування в зонах Лісостепу, Степу і Полісся.

КЛЕОПАТРА

Заявник – Заатен-Уніон ГмбХ (Німеччина) .

Рослини сорту середні за висотою. Ранньостиглий. Початок цвітіння – ранній, дозрівання – раннє й одночасне. Сорт інтенсивного типу, придатний до механізованого збирання, характеризується незначним поляганням і високим прикріпленням бобів. Маса 1000 зерен висока 233,9. Високоврожайний. Стійкий проти осипання, вилягання. Вміст білка в насінині 20,8-23,6%. За роки випробовування на Рівненському держекспертцентрі отримали середній врожай 48,8 ц/га. Занесений до державного Реєстру з 2010 року. Рекомендований для вирощування в зонах Лісостепу, Степу і Полісся.

МАГНАТ

Заявник – Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААНУ.

Сорт вусатий, середньорослий. Висота рослин 98-110 см. Добре розвинуті вусаті листки, що зумовлює підвищену стійкість рослин до вилягання. Маса 1000 насінин 211,5гр. Насіння округло-здавлене, з гладенькою поверхнею, рожеве, з наявною ознакою до осипання. Придатний до механізованого збирання, завдяки високій стійкості до вилягання. Порівняно більш стійкий до посушливих умов вирощування. Середньостиглий. За висотою рослин і тривалістю вегетаційного періоду сорт близький до ячменю й вівса. Вміст білка в насінині 23-25%. За роки випробовування на Рівненському держекспертцентрі отримали середній врожай 42,4 ц/га. Занесений до державного Реєстру з 2011 року. Рекомендований для вирощування в зоні Степу, Лісостепу і Полісся.

 Ярий ріпак

 ЗОЛАР КЛ

Заявник: Норддойче Пфланценухт Ганс-Георг Лембке КГ (Німеччина)

Рослини середньої висоти, стребло циліндричне, розгалужене, середнього розміру. Стійкість до вилягання – 9 балів, до осипання – 7 балів. Хворобами та шкідниками уражується та пошкоджується на рівні стандартів. Стійкість до ураження переноспорозом – 7 балів, до пошкодження ріпаковим квіткоїдом – 5 балів. Масса 1000 зерен – 4 гр.. Рекомендуються оптимальні строки висівання. Вміст олії в насінні – 43,3%, білка – 22,5%. Занесенно до державного реєстру з 2011 року. Рекомендується для вирощування в зоні Степу, Лісостепу та Полісся.

ДЖЕРІ

Заявник: КВС ЗААТ АГ(Німеччина)

Занесено до деоржавного реєстру – 2011 року.

Гібрид Джері з урожайністю 39,9 ц./га., масса 1000 зерен становить 4 г. Рекомендується ранні строки висіву. Норма висіву – 3,6 кг./га.. Вміст олії в насінні – 44,3%, ерукової кислоти – 0,3%. Рослина середньої висоти , стебло циліндричне, розгалужене, заввишки 104 см.. Колір пелюсток квітки – жовтий, стручок середнього розміру. Стійкість до вилягання 9 балів, до засухи – 9 балів, до осипання – 7 балів.Хворобами та шкідниками уражується та пошкоджується на рівні стандартів. Рекомендовано для вирощування у зоні Степу, Лісостепу та Полісся.

ДЖЕРОМ

Заявник: КВС ЗААТ АГ(Німеччина)

Урожайність гібриду становить  30 ц./га., відноситься до найуспішніших та високоурожайних гібридів. Рослини висотою – 94 см., стебло циліндричне розгалужене, колір пелюсток квітки – жовтий, стручок середнього розміру. Стійкість до вилягання – 9 балів, до засухи – 9 балів, до осипання – 7 балів. Хворобами та шкідниками уражується та пошкоджується на рівні стандартів. Стійкість до ураження переноспорозом – 7 балів, бактеріозом – 7 балів, стійкість до пошкодження ріпаковим квіткоїдом – 5 балів. Масса 1000 зерен – 3,42 гр. Рекомендовано оптимальні строки висівання такі як у ярого ячменю. Вміст олії в насінні – 44,3%, білка – 22,8%. Занесений до державного реєстру з 2011 року. Рекомендовано для вирощування у зоні Степу, Лісостепу та Полісся.

71 30 КЛ

Заявник: Монсанто Технолоджі ЛТД

Рослина середньої висоти. Стебло циліндричне розгалужене, заввишки – 91 см., колір пелюсток квітки – жовтий, середній час цвітіння. Стійкість до вилягання – 9 балів, до осипання – 7 балів, до засухи – 9 балів. Хворобами та шкідниками уражується та пошкоджується на рівні стандартів. Стійкість до ураження переноспорозом – 7 балів, бактеріозом – 7 балів, стійкість до пошкодження ріпаковим квіткоїдом – 5 балів. Масса 1000 зерен – 3,2 гр.. Рекомендовано оптимальні строки висівання. Середня урожайність за роки випробування становить 30,8 ц./га., вміст олії в насінні – 44,5%, білка – 23,7%. Занесений до державного реєстру з 2011 року. Рекомендовано для вирощування у зоні Степу та Полісся.

МОБІЛ КЛ

Заявник: Норддойче Пфланценухт Ганс-Георг Лембке КГ

Рослина середньої висоти. Колір пелюсток квітки – жовтий, стручок середнього розміру. Середній час цвітіння, середня урожайність за роки випробування на Корецькій ДСДС становить 28-31 ц./га.. Масса 1000 зерен – 4 гр., вміст олії – 44,6%, вміст ерукової кислоти 0,6%. Стійкість до вилягання – 9 балів, до осипання – 7 балів, до засухи – 9 балів. Стійкість до ураження переноспорозом – 7 балів, стійкість до пошкодження ріпаковим квіткоїдом – 5 балів. Занесений до державного реєстру з 2011 року. Рекомендовано для вирощування у зоні Степу, Лісостепу та Полісся.

ЛУЖНИЦ

Заявник: Осева Ексімпо Прага с.р.о.

Рослина середньої висоти. Стебло циліндричне, розгалужене, заввишки – 103 см.. Колір пелюсток квітки жовтий, середній час цвітіння. Стійкість до вилягання – 9 балів, до засухи – 9 балів, до осипання – 7 балів.  . Хворобами та шкідниками уражується та пошкоджується на рівні стандартів. Стійкість до ураження переноспорозом – 7 балів, бактеріозом – 7 балів, стійкість до пошкодження ріпаковим квіткоїдом – 5 балів. Середня урожайність за роки випробування становила 24,3-28,7 ц. /га.. Масса 1000 зерен – 3,8 гр.,Рекомендовані оптимальні строки висівання. Вміст олії в насінні – 44,3%. Занесений до державного реєстру з 2011 року. Рекомендовано для вирощування у зоні Лісостепу.

КОНТЕСТ КЛ

Заявник: Норддойче Пфланценухт Ганс-Георг Лембке КГ

Сорт рослини середньорослий. Стебло циліндричне, розгалужене, заввишки – 94 см..Колір пелюсток квітки жовтий, середній час цвітіння. Стійкість до вилягання – 9 балів, до засухи – 9 балів, до осипання – 7 балів. Хворобами та шкідниками уражується та пошкоджується на рівні стандартів. Стійкість до ураження переноспорозом – 7 балів, бактеріозом – 7 балів, стійкість до пошкодження ріпаковим квіткоїдом – 5 балів. Середня урожайність за роки випробування становила 30,4-33,2 ц./га.. Масса 1000 зерен – 3,7 гр.. Вміст олії в насінні – 44,3%, білку – 24,5%. Занесений до державного реєстру з 2011 року. Рекомендовано для вирощування у зоні Лісостепу і Полісся.

ТРАППЕР

Заявник: Норддойче Пфланценухт Ганс-Георг Лембке КГ

Висота рослини становить -86 см.. Період цвітіння середній, колір квітки жовтий. Середній урожай за роки випробування становить 26,9 ц./га. Стійкість до вилягання – 9 балів, до засухи – 9 балів, до осипання – 7 балів. Хворобами та шкідниками уражується та пошкоджується на рівні стандартів. Масса 1000 зерен становить 3,8 гр., вміст ерукової кислоти 0,1-0,2%, вміст олії 44,6-45,8%. Рекомендуються ранні строки висівання. Занесений до державного реєстру сортів рослин з 2011 року. Рекомендовано для вирощування у зоні Лісостепу і Полісся.

 

Тритикале яре

Соловей Харківський

Заявник — Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр'єва НААНУ.

Середньостиглий, достигає за 101-107 діб. Рослини середні за висотою, форма куща — напівпрямостоячий. Висота рослин 95-106 см. Зернівка світло-коричнева, крупна, видовжена, зморшкувата. Маса 1000 зерен — 48,3 г. Стійкість до вилягання 9,0 балів. Стійкість до осипання 9 балів. Стійкість до посухи 8,6-8,8 бала. За роки випробування сорт слабко уражувався основними хворобами. За роки випробовування на Рівненському держекспертцентрі отримали середній врожай 52,7 ц/га.  Зерно містить 12,7-13,0% білка. Занесений до державного реєстру сортів рослин з 2006 року. Рекомендований для вирощування в зонах: Степ, Лісостеп, Полісся.

Вікторія

Заявник: Носівська селекційна дослідна станція Чернігівського Інституту АПВ НААНУ

Сорт середньостиглий. Висота рослин 98 см. Колос пониклий. Зернівка червона, видовжена, пшеничного типу. Маса 1000 зерен – 42,9г. сорт стійкий до вилягання і засухи, слабо уражується борошнистою росою та бурою іржею. Середня урожайність за роки випробування на Рівненському держекспертцентрі – 54,9 ц/га. Вміст білку в зерні 13,1%. Занесений до державного реєстру сортів рослин з 2003 року. Рекомендований для вирощування в зоні Полісся.

Харківський АВІАС

Заявник — Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр'єва НААНУ.

Середньостиглий, достигає за 95-102 діб. Рослини середні за висотою, форма куща — напівпрямостоячий. Висота рослин 95-106 см. Зернівка світло-коричнева, крупна, видовжена, зморшкувата. Маса 1000 зерен — 46-48 г. Стійкість до вилягання 9,0 балів. Стійкість до осипання 9,0 балів. Стійкість до посухи 9 балів. За роки випробування сорт слабко уражувався основними хворобами. За роки випробовування на Рівненському держекспертцентрі отримали середній врожай 51,1 ц/га.  Зерно містить 13,0-14,0% білка. Рекомендований для вирощування в зонах: Степ, Лісостеп, Полісся.

 ПРОСО

Лана

Заявник - Інститут цукрових буряків НААНУ.

Напрям використання — звичайний круп'яний. Рослина за висотою (стебло і волоть) - висока (116-140 см). Зернівка середня (2,3-2,5 мм). Маса 1000 зерен - >8,0 г. Ядро (не шліфоване) світло-жовте. Вегетаційний період 97 діб. Стійкість до осипання, полягання та посухи добрі. Вихід крупи при обрушенні зерна 78,6%, плівчастість 16,2%, вміст білка 14,8%. Урожайність становила 30,0 ц/га. Максимальна урожайність 65,8 ц/га була одержана на Калинівській філії Іллінецької державної сортодослідної станції. Рекомендована норма висіву 32,0 кг/га. Рекомендований для зони — Лісостеп.

Денвікське

Заявник - Інститут цукрових буряків НААНУ.

Норма висіву 30 — 34 кг/га. Час викидання волоті (50 % рослин з волоттю) ранній (28-38 діб). Рослина за висотою (стебло і волоть) - висока (116-140 см). Волоть стиснута, за довжиною - довга (32,1-37 см), за шириною - вузька (<10 см). Зернівка майже куляста, велика (2,51-2,7 мм). Маса 1000 зерен - 7,1-8,0 г. Ядро ( не шліфоване) яскраво-жовте. Вегетаційний період 101 доба. Стійкість до полягання, осипання та посухи добрі. Вихід крупи при обрушенні зерна 76,7%, плівчастість 18,5%, вміст білку 11,9%. Урожайність становила 28,3 ц/га. Максимальна урожайність в зоні Полісся 46,8 ц/га була одержана на Городенківській Держсортодослідній станції. Рекомендований для вирощування в зоні Полісся.

золушка

Заявник - Полтавська державна аграрна академія.

Волоть розлога, прямостояча. Зернівка овально-видовжена. Ядро жовтого забарвлення. Сорт ранньостиглий вегетаційний період сорту 75-85 днів. Висота рослин 90-110 см. Маса 1000 насінин 8,0-9,1 г. Стійкість до осипання та полягання – 8 балів. Стійкій до посухи. Вихід крупи при обрушенні зерна 75-78%, плівчастість 14,7-16,3 %, вміст білку 11,4-12,8%. Урожайність становила 30-35 ц/га. Максимальний урожай 55 ц/га. Сорт внесений до Реєстру сортів рослин України з 2006 року по зонах Лісостеп, Полісся.

 гречка

УКРАЇНКА

Сорт виведений - в Інституті землеробства НААНУ.

Середньостиглий сорт. Вегетаційний період 95-100 днів. Маса 1000 насінин 23,8 гр. Стійкість до засухи й осипання 7 балів, до хвороб та полягання також на рівні 7 балів. Сорт характеризується великою масою 1000 зерен і середніми показниками вирівняності та плівчастості. За роки випробування на Рівненському держекспертцентрі урожайність становить 19,2 цнт/га. Відноситься до цінних сортів. Рекомендований для вирощування в усіх зонах України.

АНТАРІЯ

Сорт виведений в Інституті землеробства НААНУ.

Середньоранній сорт. Вегетаційний період до 90 днів. Висота рослин 108-110 см. Стійкість до вилягання 5-7 балів, до осипання – 7 балів, стійкість до хвороб середня і оцінюється в 5 балів. Придатний до механізованого збирання, вимолочується добре. За роки випробування на Рівненському держекспертцентрі врожайність сорту становила 18,5 ц/га. За якість відноситься до харчових сортів. Рекомендований для вирощування в зонах Степу, Лісостепу та Полісся.

Крупнозелена

Заявник: ТОВ «Ялтушівська ДСС»

Новий сорт круп’яного напрямку, що виділився за результатами державного сортовипробування стабільною по роках урожайність яка в середньому складає 20,1 ц/га, максимальна – 32,8ц/га. Сорт середньостиглий, вегетаційний період 90-96 днів, період цвітіння до 35 днів. Висота рослин 100-115 см. Стійкість до вилягання, осипання та основних хвороб на рівні 7 балів. Має відмінні круп’яні властивості. Рекомендується для вирощування в зоні Лісостепу

Ювілейна 100

Виведений - у Сумській державній сільськогосподарській дослідній станції.

Сорт диплоїдний. Рослини високі (більше 110 см) з середньою (4-6) кількістю гілочок, має середній час настання цвітіння 26-32 доби та достигання 71-80діб. Сорт характеризується високою 1000 плодів та середніми показниками вирівняності та плівчастості. Середня урожайність за роки випробувань – 17,9 ц/га. Вегетаційний період – 97 діб. Сорт стійкий проти борошнистої роси, пероноспорозу. Відносно стійкий до вилягання, осипання та засухи. Вміст білка становить 16,9%, крупність ядра – 39,0%, плівчастість – 23,7%, вихід крупи – 71,3%. Занесений до Державного реєстру з 2008 року по зоні Полісся.

Амазонка. Заявник - ТзОВ науково-виробнича агрофірма «Землеробець»

Сорт диплоїдний, рослина за габітусом слабо розлогого типу, висотою 91-110 см, має середній час настання цвітіння 26-32 доби та достигання 71-80 діб. Плід довгий, середньої довжини та ширини, краплеподібної форми. Сорт характеризується великою масою 1000 зерен і середніми показниками вирівняності та плівчастості. Середня урожайність сорту за роки випробування 18,3 ц/га. Вегетаційний період 92 доби. Сорт стійкий до проти борошнистої роси, пероноспорозу, відносно стійкий до вилягання осипання та засухи. Вміст білку становить 14,9%, крупність ядра – 53,7%, плівчастість – 23,6%, вихід крупи – 71,0% , по зоні Лісостепу .

СЛОБОЖАНКА

Виведений - у Сумській державній сільськогосподарській дослідній станції.

Сорт диплоїдний. Середньостиглий. Вегетаційний період 87-89 днів. Сорт характеризується невисокою масою 1000 плодів 23,7 г. та середніми показниками вирівняності та плівчастості. Плід середніх розмірів з помірно вигнутою плодоніжкою, краплеподібної форми з малими крилами. Оплодень за повного достигання стає темно-сірим з наявними дрібними крапками та помірним восковим нальотом. Середня урожайність за роки випробувань – 16,8 ц/га. Сорт стійкий проти борошнистої роси, пероноспорозу. Відносно стійкий до вилягання, осипання та засухи. Занесений до Державного реєстру з 2004 року по зоні Лісостепу і Полісся.

МАЛИНКА

Заявник – Науково-виробнича агрофірма „Перлина Поділля”.

Сорт диплоїдний. Середньостиглий. Вегетаційний період 98 днів. Висота рослин 104 см. Сорт характеризується середньою масою 1000 плодів 27,6 г. та середніми показниками вирівняності та  високою плівчатістю. Плід середніх розмірів з помірно вигнутою плодоніжкою, краплеподібної форми з малими крилами. Оплодень за повного достигання стає світло-сірим з наявною мармуровістю та помірним восковим нальотом. Середня урожайність за роки випробувань – 22,8 ц/га. Сорт стійкий проти борошнистої роси, пероноспорозу. Відносно стійкий до вилягання, осипання та засухи. Вміст білка 16,1%, крупніють ядра – 26,7%, плівчастість – 25,4%, вихід крупи – 72,2%. Занесений до Державного реєстру з 2009 року по зоні Лісостепу і Полісся.

  

КАРТОПЛЯ

Дербі

Заявник-Ейч Зет Пі Сі Холанд.Голандія.

 Сорт ранньостиглий, вегетаційний період сорту 105 днів. Середня урожайність за роки випробування на  Костопільській ДСДС  становить 252 ц/га. Вміст крохмалю -15,3 %.Колір м’якуша-жовтий. Товарність бульб 97,1 %,маса однієї бульби - 110 грамів. Бульби крупні, красивої овальної форми, бульби нечутливі до механічних пошкоджень, придатний для біологічного землеробства. Смакові якості відмінні ,дегустаційна оцінка - 9 балів. Стійкий до картопляної нематоди та фітофторозу. Напрям використання-столовий. Рекомендований для вирощування в зоні Полісся та Лісостеп.

Ред скарлет

Заявник –Дейч Зет Пі СІ Холанд Голландія.

Сортраньостиглий, вегетаційний період сорту 104 дні. Середня урожайність за роки випробування на Костопільській ДСДС становить 283 ц/га. Вміст крохмалю 11,5%. Колір м’якуша світло-жовтий. Товарність бульб 96,4 %,маса однієї бульби 120 грамів. Бульби овально-видовженої форми з червоною шкіркою, відзначаються гарним товарним виглядом ,майже не розварюються. Смакові якості добрі, дегустаційна оцінка - 7 балів. Стійкий проти хвороб та шкідників висока, стійкість проти фітофторозу, вірусних хвороб та парші звичайної. Напрям використання – столовий. Рекомендована зона вирощування –Полісся та Лісостепу.

Вікторія

Заявник - Ейч Зет Пі Сі Холанд Б .В. Голандія.

Сорт середньораній, вегетаційний період сорту 107 днів. Середня врожайність за роки випробування на Костопільській ДСДС становить 288 ц/га. Вміст крохмалю 15,2 %. Колір м’якуша – жовтий. Товарність бульб 98,7%, маса однієї бульби 133 грамів. Бульби красиві, крупні, овальної чи овально-видовженої форми з жовтою шкірочкою, вічка поверхневі. Смакові якості добрі, дегустаційна оцінка -7 балів, розварюється слабо. Стійкий проти хвороб та шкідників. Висока стійкість проти фітофторозу та вірусних хвороб. Напрям використання – столовий. Рекомендована зона використання Полісся та Лісостеп.

Моцарт

Заявник – Ейч Зет Пі СІ Холанд Б.В. Голландія.

Сорт середньоранній, вегетаційний період сорту 105 днів. Середня врожайність сорту за роки випробування на Костопільській ДСДС становить 271 ц/ га. Вміст крохмалю -11,5%. Колір м’якуша - світло-жовтий. Товарність бульб -96,2 %, маса однієї бульби -103 грами. Бульби крупні, красивої овальної форми з червоною шкіркою, вирівнені, розварюються слабо. Смакові якості - відмінні, дегустаційна оцінка - 9 балів. Стійкий проти хвороб та шкідників. Напрям використання – столовий. Рекомендована зона використання Полісся та Лісостеп.

Родео

Заявник - Ейч Зет Пі Пі Сі Холанд Б.В. Голандія.

Сорт середньопізній, вегетаційний період становить 111 дні. Середня врожайність за роки випробування на Костопільській ДСДС становить 271 ц/га. Вміст крохмалю 12,9%, колір м’якуша світло-жовтий. Товарність бульб 96,1%, маса однієї бульби 136 грами. Бульби крупні, красивої овально–видовженої форми з червоною шкірочкою, вічка поверхневі, розварюється слабо. Смакові якості добрі, дегустаційна оцінка - 7 балів Стійкість до хвороб та шкідників – середня -9 балів. Напрям використання – столовий.  Рекомендована зона використання Полісся та Лісостеп.

Сіфра

Заявник - Ейч Зет Пі Пі Сі Холанд Б.В. Голандія.

Сорт середньостиглий, вегетаційний період складає 95 днів. Середня врожайність за роки випробування на Костопільській ДСДС становить 285 ц/га. Вміст крохмалю 10,8 %, колір м’якуша кремовий. Товарність бульб 94,9 %. Маса однієї бульби 136 грами. Бульби крупні, округло–овальної форми з красивою, майже білою шкірочкою, майже не розварюються. Стійкий проти хвороб та шкідників. Висока стійкість до фітофторозу, нематоди та парші. Напрям використання – столовий. Рекомендована зона використання Полісся та Лісостеп.

Слобожанка

Заявник –Сумський інститут агропромислового виробництва Української ААН.

Сорт ранньостиглий, вегетаційний період складає 110 днів. Середня врожайність за роки випробування на Костопільській  ДСДС становить 263 ц/га. Вміст крохмалю 15,0 %, колір м’якуша – білий. Товарність бульб 95,0%, маса однієї бульби - 92 грами. Смакові якості середні, дегустаційна оцінка 7 балів. Стійкість щодо хвороб та шкідників середня - 7 балів. Напрям використання – столовий.   Рекомендована зона використання Полісся та Лісостеп.

Селянська

Заявник –Сумський інститут агропромислового виробництва Української ААН.

Сорт ранньостиглий, вегетаційний період становить105 днів. Середня врожайність за роки випробування на Костопільській ДСДС становить 256 ц\га. Вміст крохмалю 15,9 %, колір м’якуша білий. Товарність бульб 96,1 %, маса однієї бульби 73 грами. Смакові якості середні, дегустаційна оцінка 7 балів. Висока стійкість до хвороб та шкідників. Майже не пошкоджується фітофторозом та іншими вірусними хворобами. Напрям використання –столовий. Рекомендована зона використання Полісся та Лісостеп.

Щедрик

 Заявник- Інститут картоплярства УААН.

Сорт ранньостиглий, вегетаційний період складає 115 днів. Середня врожайність за роки випробування на Костопільській ДСДС становить 282 ц /га. Вміст крохмалю 14,5 %, колір м’якуша – білий. Товарність бульб 96,3%, маса однієї бульби 136 грами. Смакові якості середні, дегустаційна оцінка 5б. Висока стійкість до хвороб та шкідників - 9 балів. Напрям використання – столовий. Рекомендована зона використання Полісся та Лісостеп.

Кімерія

Заявник –Інститут картоплярства УААН.

Сорт ранньостиглий, вегетаційний період складає 112 дні. Середня врожайність за роки випробування на Костопільській ДСДС становить 302 ц/га. Вміст крохмалю 13,6%. Колір м’якуша світло-жовтий. Товарність бульб 96,0%, маса однієї бульби 112 грамів. Смакові якості середні, дегустаційна оцінка 7 балів. Висока стійкість до хвороб та шкідників - 9 балів. Напрям використання – столовий. Рекомендована зона використання Полісся та Лісостеп

Лабадія

Заявник-Нідерланди

Сорт ранньостиглий, вегетаційний період складає 117 днів. Середня врожайність за роки випробування на Костопільській ДСДС становить 253 ц/га. Вміст крохмалю 12,0%. Колір м’якуша жовтий. Товарність бульб 96,1%, маса однієї бульби 133 грамів. Смакові якості високі, дегустаційна оцінка 9 балів. Стійкий щодо фітофторозу, вірусних хвороб та нематоди, стійкість 9 балів. Напрям використання – столовий. Рекомендована зона використання Полісся та Лісостеп.

Альбатрос

Заявник –Норіка Німеччина.

Сорт середньостиглий, вегетаційний період 116 днів. Врожайність за роки випробування на Костопільській ДСДС становить 239 ц/га. Вміст крохмалю 20,7%, колір м’якуша світло-жовтий. Товарність бульб 93,4%, маса однієї бульби 95 грамів. Смакові якості середні, дегустаційна оцінка - 5 балів. Висока стійкість до хвороб та шкідників. Стійкість 9 балів. Напрям використання столовий. Рекомендована зона використання Полісся та Лісостеп.

Околиця

Заявник-. Інститут картоплярства УААН

Середня врожайність за роки випробування на Костопільській ДСДС становить 320 ц/га. Вміст крохмалю 13,8%, колір м’якуша жовтий. Товарність бульб 93,8%, маса однієї бульби 120 грамів. Смакові якості середні, дегустаційна оцінка - 3 бали. Стійкий проти фітофторозу, нематоди та вірусних хвороб - 9 балів. Напрям використання столовий. Рекомендована зона використання Полісся та Лісостеп

Карузо

Заявник - Золана Аграр-Продукте Німеччина.

Сорт середньостиглий, вегетаційний період складає 116 дні. Середня врожайність за роки випробування на Костопільській ДСДС становить 289 ц/га. Вміст крохмалю 19,9%, колір м’якуша світло-жовтий. Товарність бульб 94,4%, маса однієї бульби 92 грами. Смакові якості відмінні, дегустаційна оцінка 9 балів. Стійкість до хвороб та шкідників середня - 9б. Напрям використання столовий. Рекомендована зона використання Полісся та Лісостеп.

Калинівська

Заявник –Інститут картоплярства УААН.

Сорт середньостиглий, вегетаційний період складає 123 дні. Середня врожайність за роки випробування на Костопільській ДСДС становить 199 ц/га. Вміст крохмалю 12,7%, колір м’якуші жовтий. Товарність бульб 90,7%, маса однієї бульби 112 грамів. Смакові якості середні, дегустаційна оцінка 7б. Стійкість до хвороб та шкідників - 7 б. Напрям використання столовий. Рекомендована зона використання Полісся та Лісостеп.

Сімплі Ред

Заявник Нідерланди

Сорт середньостиглий, вегетаційний період 117 днів. Середня врожайність за роки випробування на Костопільській ДСДС становить 279 ц/га. Вміст крохмалю 14,7 %, колір м’якуша білий. Товарність бульб 94,5%, маса однієї бульби 120 грамів. Бульби рожеві, вічка поверхневі. Смакові якості середні – дегустаційна оцінка -5 б. Стійкий до хвороб та шкідників - 9 б. Напрям використання столовий. Рекомендована зона використання Полісся та Лісостеп.

Талант

Заявник - Норіка Німеччина.

Сорт середньопізній, вегетаційний період складає 101 день. Середня врожайність за роки випробування на Костопільській ДСДС становить 291 ц/га. Вміст крохмалю 15%, колір м’якуші – кремовий. Товарність бульб 92,3%, маса однієї бульби 89 грамів. Смакові якості добрі, дегустаційна оцінка 7б. Висока стійкість до шкідників, до фітофторозу та вірусних хвороб - 9 б. Напрям використання – столовий.

Міранда

Заявник - Золана Аграр Продукте  ГмбХ Німеччина.

Сорт середньопізній, вегетаційний період складає 98 день. Середня врожайність за роки випробування на Костопільській ДСДС становить 267 ц/га. Вміст крохмалю 11,4%, колір м’якуші світло - жовтий. Товарність 91,3%, маса однієї бульби 77 грамів. Смакові якості середні, дегустаційна оцінка 5б. Стійкий до хвороб та шкідників. Напрям використання - столовий.

Фазан

Заявник- Норіка Німеччина.

Сорт пізньостиглий, вегетаційний період складає 103 дні. Середня врожайність за роки випробування на Костопільській ДСДС становить 266 ц/га. Вміст крохмалю 16,8%, колір м’якуші – жовтий. Товарність бульб 89,7%, маса однієї бульби 92 грами. Смакові якості середні – дегустаційна оцінка 5б. Висока стійкість до шкідників, фітофторозу, нематоди та вірусних хвороб. Напрям використання – столовий.

Романце

Заявник- Норіка Німеччина.

Сорт пізньостиглий, вегетаційний період складає 103 дні Середня врожайність за роки випробування на Костопільській ДСДС  становить 247 ц/га. Вміст крохмалю 10,9%, колір м’якуші - жовтий. Товарність бульб 95,6%, маса однієї бульби 74 грами. Смакові якості відмінні - 9б. Відносно стійкий до шкідників та хвороб. Напрям використання столовий.

 ЛЮПИН БІЛИЙ

БОРКИ

Заявник -  Інститут землеробства НААНУ.

Насіння біле, з кремовим відтінком. Рослина світло-зеленого кольору, з великою кількістю листків, стебло пряме, висота - 75-80 см. Суцвіття – китиця. Боби видовжені, слабоопущені, коли достигають – жовті, не розтріскуються і не осипаються. Маса 1000 насінин – 320- 350 г. Сорт волого-і світлолюбний. Сорт стійкий до весняних приморозків, витримує 2-3 С морозу. Сорт відноситься до групи скоростиглих (вегетаційний період – 106-112 днів), що дає можливість збирати врожай зерна на початку вересня, в максимально сприятливих погодних умовах без подальшого просушування. Сорт високопродуктивний за врожаєм зерна і зеленої маси. Потенційна врожайність зерна – 45 ц/га, сухої речовини – 110-120 ц/га. Сорт рекомендований для вирощування на зелену масу та зерно в зонах Полісся та Лісостепу. Занесений в Реєстр сортів в 2000 р.

ВЕРЕСНЕВИЙ

Заявник: Інститут землеробства НААНУ.

Насіння біле, з кремовим відтінком, округло – кутасте. Парус квітки блакитний, з білою плямою, весла блакитні, човник білий із синьо-чорним кінчиком, чашечка бура, з антоціаном. У центральній китиці 15-17 квіток, бічних пагонах - 10 квіток. Маса 1000 насінин 332 г. Диплоїд. Сорт волого-і світлолюбний. Стійкий проти весняних приморозків.

Потребує РН грунту 6-7, витримує вапнування грунту. Висота рослин - 82 см. Сорт придатний для механічного збирання. Сорт відноситься до групи середньостиглих (вегетаційний період - 116 днів). Стійкий проти фузаріозу та вірусу жовтої мозаїки. Рослини не вилягають. Врожайність зерна 40,4 ц/га, зел. маси (суха речова) – 102 ц/га. Сорт безалкоїдний. Сорт рекомендовано для вирощування на зерно і на зелену масу .

 

ЛЮПИН ЖОВТИЙ

ОБРІЙ

Заявник: Інститут землеробства НААНУ.

Висота рослин – 80-95 см, форма куща прямостояча, розгалуження поверхневе (2-3 гілки), стебло з прямим закінченням квітковою китицею. Форма листка пальчаста, листки (7-9 шт), яскраво зеленого кольору, опушені. Біб лущильний, середнього розміру. Насіння – округле, сплюснуте, забарвлення крапчасте, з матовим блиском маса 1000 насінин -125-130 г. Сорт скоростиглий – вегетаційний період 95- 98 днів, не вилягає, стебло міцне, стійкий проти весняних приморозків (-3 С), повітряної посухи в період цвітіння й наливання зерна. Сорт відноситься до кормової групи з низьким вмістом алкалоїдів у зерні і повною відсутністю в зеленій масі. Сорт стійкий проти фузаріозного в’янення, слабо уражується кореневими гнилями. Урожайність зерна становить 18-24 ц/га, зел. маси 600-630 ц/га, сухої речовини - 80-86 ц/га. Сорт рекомендований для вирощування на зелену масу та зерно в зонах Полісся . Занесений в Реєстр сортів в 2002 р.

БУРШТИН

Заявник: Інститут землеробства НААНУ.

Висота рослин 80-85 см, форма куща прямостояча, галуження у верхній частині стебла, колір квітки жовтий, човник з чорним кінчиком, листя зелене, насіння крапчасте, з темною орнаментацією у вигляді півмісяця. Темп росту швидкий, посухостійкий у період бутонізації і цвітіння, сорт характеризується високою екологічною пластичністю. Урожайність зерна становить 25-29 ц/га, зел. маси 600 ц/га, сухої речовини 82- 90 ц/га. Сорт кормового напрямку, з низьким вмістом алкалоїдів, стійкий проти фузаріозу, вірусних хвороб, кореневих гнилей. Сорт скоростиглий, вегетаційний період – 95 днів. Сорт рекомендований для вирощування на зелену масу та зерно в зонах Полісся.

 БУРЯК ЦУКРОВИЙ

ВЕРДІ

Заявник – СесВандерхаве Н.Б\С.А.

Насіння гібриду однозародкове, середня урожайність на Корецькій ДСДС за роки випробування становила 527 ц/га., вміст цукру – 18,2%, збір цукру з одного гектара становить 104 кг., заглибленість у грунт -  90%, за роки випробування відмічено ураження кореневими гнилями - середнє, коренеїдом та церкоспорозом (7балів), рекомендовано для вирощування у зоні Лісостепу та Полісся.

МАГІСТР

Заявник – СесВандерхаве Н.Б\С.А.

Однонасінний диплоїдний гібрид, урожайність за роки випробування становить 585 ц/га, цукристість – 18,1%, збір цукру з одного гектара складає 105,9 кг., маса коренеплода 510 грам, заглибленість у грунт коренеплода – 90%, сорт стійкий до ураження кореневими гнилями та коренеїдом, уражується церкоспорозом 5 балів, рекомендовано для вирощування у зоні Лісостепу та Полісся.

ТАЛТОС

Заявник – СесВандерхаве Н.Б\С.А.

Насіння гібриду однозародкове, середня урожайність на Корецькій ДСДС за роки випробування становила 501 ц\га., збір цукру з одного гектара становить 88,7 кг., маса коренгеплода 527 грам, цукристість – 17,7%, заглибленість коренеплода в грунт – 80%, за роки випробування сорт проявив стійкість до кореневих гнилей та цвітушності, уражується церкоспорозом на 5 балів, рекомендовано для вирощування у зоні Лісостепу та Полісся.

МОЛЛІ

Заявник – Марібо Сід ГмбХ

Однонасінний диплоїдний гібрид, за роки випробування на Корецькій ДСДС сорт проявив стійкість до кореневих гнилей та ураження коренеїдом, заглибленість - 90%, цукристість – 18,7%, маса коренеплоду 480 грам, урожайність – 424 ц/га, збір цукру з одного гектараскладає 79,3 кг., толерантний до посушливих грунтово-кліматичних умов, ураження церкоспорозом – 5 балів, рекомендовано для вирощування у зоні Лісостепу.

ГЕРО

Заявник: Штрубе – Дікманн ГмбХ Ко. КГ(Німеччина)

Насіння гібриду однозародкове,  коренеплід конічно – циліндричної форми з неглибокою борозенкою, листя середнього розміру, за роки випробуваня середня урожайність становить 526 ц\га, придатний до механізованого збирання, стійкий до цвітушності та ураження кореневими гнилями, стійкість до ураження церкоспорозом – 5 балів, цукристість 19%,  збір цукру з одного гектара складає 99,9 кг., рекомендовано для вирощування у зоні Лісостепу.

АРМІН

Заявник: Штрубе – Дікманн ГмбХ Ко. КГ(Німеччина)

Однонасінний диплоїдний гібрид, високопродуктивний гібрид цукристість якого складає 19,2%, урожайність 544 кг., маса коренеплоду становить 535 грам, придатний до механізованого збирання, збір цукру з одного гектара становить 104,5 кг., висока стійкість до цвітушності, ураження церкоспорозом 7 балів, середньостійкий до ураження борошнистою росою, добрі технологічні показники, має високу чистоту соку, рекомендовано для вирощування у зоні Лісостепу та Полісся.

 ВЕДА

Заявник: Штрубе – Дікманн ГмбХ Ко. КГ(Німеччина)

Насіння гібриду однозародкове,  листя та черешкі середнього розміру, стійкі до вирощуванняв посушливих районах, середня урожайніть за роки випробування становить 419 %, цукристість – 17,1%, збір цукру – 71,7 кг\га., маса коренеплоду – 470 грам, гібрид стійкий до ураження коренеїдом та кореневими гнилями, стійкость до церкоспорозу – 7 балів, придатний до механізованого збирання, рекомендовано для вирощування у зоні Лісостепу та Полісся.

ТЕНЕСІ

Заявник: Бетасід Інк

Диплоїд. Насіння гібриду однозародкове. Листя та черенки середнього розміру, коренеплід конічної форми. За роки випробування на Корецькій ДСДС середня урожайність становить 448 ц\га, збір цукру з одного гектара становить – 84,1 кг., цукристість – 17,6 %, зануреність коренеплоду в грунт становить 90%, стійкий до ураження кореневими гнилями, коренеїдом та церкоспорозом – 5 балів, придатний до механізованого збирання, рекомендовано для вирощування у зоні Лісостепу та Полісся.

ВОК

Заявник: Штрубе – Дікманн ГмбХ Ко. КГ(Німеччина)

Насіння гібриду однозародкове, коренеплід середнього розміру, середньої довжини, повністю заглиблений в грунт. За роки випробувавння сорт проявив стійкість до посушливих періодів, цукристість становить 18,4%,  збір цукру з одного гектара – 87,4 кг., урожайність середня становить 475 ц\га., стійкість до церкоспорозу – 7 балів, також відмічено хорошу стійкість до ураження коренеїдом цвітушністю та кореневими гнилями, сорт повністю придатний до механізованого збирання. Рекомендовано до вирощування в зоні Лісостепу.

РОНАЛД

Заявник: Штрубе – Дікманн ГмбХ Ко. КГ(Німеччина)

Однонасінний диплоїдний гібрид, листя та черенки середнього розміру , коренеплід конічної форми, занурений в грунт на 3\4. За роки випробування на Корецькій ДСДС середня урожайність становила 492 ц\га., цукристість – 18,6%, збір цукру – 91,5 кг\га., гібрид має стійність до церкоспорозу – 5 балів, висока стійкість до ураження борошнистою росою та кореневою гниллю. Придатний до механізованого збирання. Толерантний до посушливих грунтово-кліматичних умов, рекомендовано для вирощування у зоні Лісостепу та Полісся.

ІЦБ 0902

Заявник: Інститут цукрових буряків Української академії аграрних наук

Насіння гібриду однозародкове, коренеплід конічної форми з неглибокою борозенкою, високий вміст цукру в коренеплодах. Листя середнього розміру. Придатний до механізованого збирання, можливе раннє збирання. Висока стійкість до цвітушності, ураження  церкоспорозом – 5 балів, стійкий до ураження кореневими гнилями та борошнистою росою. Добрі технологічні показники, має високу чистоту соку, урожайність за роки випробування становить 437 ц\га., цукристість – 17 %, збір цукру з одного гектара становить 74,3 кг., рекомендовано для вирощування у зоні Лісостепу та Полісся.

ІЦБ 0903

Заявник: Інститут цукрових буряків Української академії аграрних наук

Однонасінний диплоїдний гібрид, коренеплід циліндрично-конічної форми. За роки випробування середня урожайність становила 487 ц./га., цукристість – 18,3%, збір цукру – 89,1 кг\га., заглибленість коренеплоду становить 90%. Висока стійкість до цвітушності та ураження коренеїдом, стійкість до церкоспорозу – 5 балів, стійкий до ураження борошнистою росою. Придатний до механізованого збирання. Рекомендовано до вирощування у зоні Лісостепу та Пролісся.

ІЦБ 0904

Заявник: Інститут цукрових буряків Української академії аграрних наук

Однонасінний диплоїдний гібрид, листя та черенки середнього розміру , коренеплід конічно-циліндричної форми з невеликою борозенкою. Придатний до механізованого збирання. Стійкий до ураження коренеїдом та церкоспорозом – 5 балів. За роки випробування середня урожайність становила 469 ц\га., цукристість – 18,1%, збір цукру – 84,9кг\га.. Добрі технологічні показники, має високу стійкість до посухи, рекомендовано для вирощування у зоні Лісостепу.

ІЦБ 0905

Заявник: Інститут цукрових буряків Української академії аграрних наук

Насіння гібриду однозародкове. Коренеплід циліндричної форми, листя середнього розміру. За роки випробування на корецькій ДСДС середня урожайність становила 472 ц\га., цукристість – 17,6%, збір цукру з одного гектара складає 83,1 кг., заглибленість 90%. Гібрид стійкий до цвітушності та ураження борошнистою росою,стійкість до ураження церкоспорозом – 5 балів,  має хорошу придатність до механізованого збирання. Рекомендовано до вирощування у зоні Лісостепу та Пролісся.

БУРЯК КОРМОВИЙ

ДНЕСТЕР

Заявник – Коломийська дослідна станція Івано-Франківського інституту агропромислового виробництва НААНУ. Занесений до Державного реєстру з 2008 року.

Листя та черенки середнього розміру, листкова пластинка середня за розміром, з помірною хвилястістю країв, слабко гофрована, коренеплід великого розміру, середньої довжини, широко конічної форми, заглиблений в грунт на 1/3. За  роки випробування середня врожайність коренеплодів становить 943 ц/га. Вміст сухої речовини – 8,7%. Середня маса коренеплода – 1210 г. Сорт стійкий до ураження, цвітушності та довгоносиком. Толерантний до ураження коренеїдом та церкоспорозом. Придатний до механізованого збирання. Рекомендований до вирощування в зоні Лісостепу.

АГРО-ПОЛІ

Заявник – Коломийська дослідна станція Івано-Франківського інституту агропромислового виробництва НААНУ. Занесений до Державного реєстру з 2008 року.

Листя та черенки середнього розміру, листкова пластинка середня за розміром, з помірною хвилястістю країв, слабко гофрована, коренеплід великого розміру, середньої довжини, широко конічної форми, заглиблений в грунт на 1/3. За  роки випробування середня врожайність коренеплодів становить 943 ц/га. Вміст сухої речовини – 8,7%. Середня маса коренеплода – 1210 г. Сорт стійкий до ураження, цвітушності та довгоносиком. Толерантний до ураження коренеїдом та церкоспорозом. Придатний до механізованого збирання. Рекомендований до вирощування в зоні Лісостепу.

БРИГАДИР

Замовник:Фельдзаатен Фройденбергер ГмбХ унд Ко.КГ

Листя та черенки середнього розміру, коренеплід великого розміру середньої довжини, ступінь заглибленості в грунт 5 балів. Урожайність у 2011 році на Корецькій ДСДС  становила 576 ц\га., маса коренеплода становить 590 грам, вміст сухої речовини – 7,6 %. Сорт стійкий до цвітушності та ураження довгоносиком, стійкість до церкоспорозу – 5 балів. Придатний до механізованого збирання, рекомендовано до вирощування у зоні Лісостепу та Полісся.