Племінна справа

Станом на 01.01.2017 року в Рівненській області проводить господарську діяльність 28 суб'єктів племінної справи у тваринництві, а саме:

4-племінних заводів по молочному скотарству (українська чорно – ряба порода);

9-племінних репродукторів по молочному скотарству (українська чорно – ряба порода);

3-племінних заводів по м’ясному скотарству (абердино – ангуська порода);

1-племінних репродуктори по м’ясному скотарству (поліська – м’ясна порода);

3-племінних репродуктори по свинарству (ландрас, велика – біла порода);

1-племінний птахорепродуктор II порядку (качка пекінська);

1-племінний бджолорозплідник (карпатська порода бджіл);

2-племінні пасіки (карпатська порода бджіл);

3-племінні репродуктори з рибництва (форель райдужна, короп української рамчастої породи);

1-підприємство з племінної справи у скотарстві II категорії.

Суб'єкти племінної справи у тваринництві займаються системою зоотехнічних, селекційних та організаційно-господарських заходів, спрямованих на поліпшення племінних і продуктивних якостей тварин, що зумовлено потребою забезпечення породної чистоти вітчизняного тваринництва і виведення нових високопродуктивних тварин.

В області діє 241 пункт штучного осіменіння та планується відкрити ще 5 пунктів. Приватне підприємство по племінній справі у скотарстві II категорії "Рівнеплемсервіс", забезпечує племінні господарства та особисті господарства населення високопродуктивною спермопродукцією допущених до використання та занесених до державного каталогу бугаїв-плідників.

Середній надій на корову по області за I квартал 2017 року становить 1520 кг, вихід телят 40 голів, наявність для реалізації племінних генетичних ресурсів 380 голів.

На 01.01.2017 року в племінних господарствах області кількість молочних корів становить 11,8 тисяч голів, м'ясних – 704 голови, свиней – 5,8 тисяч голів, середнє поголів'я дорослої птиці на початок року становить 15,9 тисяч голів, наявність маточного поголів'я риби на початок року становить 1385 і 188 основних бджолосімей.

За січень-травень 2017 року було видано 150 сертифікатів племінних (генетичних) ресурсів на реалізацію суб'єктами племінної справи у тваринництві племінного поголів'я худоби молочного напрямку продуктивності за межі області. 

На виконання наказів Міністерства аграрної політики та продовольства України від 02.10.2015 року № 378 "Про проведення державної атестації (переатестації) та присвоєння відповідного статусу суб'єктам племінної справи у тваринництві" та від 26.09.2016 року № 290 "Про внесення змін до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 02 жовтня 2015 року № 378" регіональна експертна комісія з розгляду матеріалів щодо присвоєння відповідних статусів суб'єктам племінної справи у тваринництві департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, приймає заявки та відповідні документи від суб'єктів господарювання щодо проведення експертної оцінки та присвоєння відповідних статусів суб'єктам племінної справи у тваринництві, які подаються до 30 жовтня 2017 року.