Щодо програми здешевлення кредитів

З прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2018 № 918 надано можливість всім суб’єктам господарювання, які відповідають умовам Порядку використання коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 № 300, скористатись програмою „Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів” за залученими в банках коротко- та середньостроковими кредитами.

Області збільшено річний ліміт бюджетних призначень на реалізацію у 2018 році програми та доведено фінансування в обсязі 9,1 млн грн.

Заявки на участь у конкурсі для отримання компенсації відсоткової ставки надали 21 суб’єктів господарювання агропромислового комплексу за залученими кредитами на загальну суму 214 млн грн.

Конкурсною комісією з визначення суб’єктів господарювання для надання фінансової підтримки через механізм здешевлення кредитів розглянуто заявки  та здійснено розподіл коштів в повному обсязі.

Станом на 26 грудня 2018 року спрямовано часткову компенсацію фактично сплаченої у 2018 році відсоткової ставки за залученими пільговими кредитами 21 суб’єктам господарювання в  сумі 9,1 млн грн, із них:

- 10 підприємсвам, які мають чистий дохід від реалізації до 20 млн грн;

- 7 підприємсвам, які здійснюють діяльність з вирощування та розведення тварин (великої рогатої худоби, свиней та інші);

- 4 підприємствам, що здійснюють   діяльність у галузях  птахівництва та рослинництва.