Заключні дані Держстату щодо збору врожаю 2018 року, які були офіційно оприлюднені 25 березня, підтвердили вагомий внесок аграріїв у забезпечення соціально-економічної стабільності та продовольчої безпеки країни. Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Топчій під час відео-конференції з представниками регіонів щодо питань комплексу весняно-польових робіт та програм державної підтримки у 2019 році.
Участь у селекторній нараді взяли представники Мінагрополітики, Національної академії аграрних наук України, Українського гідрометеорологічного центру, підвідомчих організацій та громадських об’єднань.
«Заключний звіт Держстату щодо збору врожаю 2018 року підтвердив подолання історичного для України рубежу виробництва зерна у вазі після доробки - 70,057 млн тонн при врожайності 47,4 ц/га. Крім того, отримано найвищі в історії показники валового збору кукурудзи, сої, соняшнику та урожайності цукрових буряків. Ці результати дали можливість цілковито забезпечити внутрішні потреби та продовольчу безпеку держави, а також сформувати потужний потенціал для експорту сільськогосподарської продукції на зовнішні ринки у 2018/19 маркетинговому році», - прокоментував Володимир Топчій.
Він подякував всім аграріям за наполегливу працю та добрі показники роботи. Зокрема, основної продовольчої культури пшениці було отримано – 24,6 млн тонн при врожайності 37,3 ц/га, кукурудзи – 35,8 млн тонн при врожайності 78,4 ц/га, сої – 4,5 млн тонн при врожайності 25,8 ц/га, соняшнику - 14,2 млн тонн при врожайності 23,0 ц/га, урожайність цукрових буряків склала 508 ц/га.
Доповідачі зупинилися на питаннях ресурсної забезпеченості аграріїв, впливу погодних умов на хід весняної посівної, актуальних питаннях програм державної підтримки у 2019 році та укладанні форвардних контрактів урожаю поточного року.
Про стан підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт інформував заступник директора департаменту аграрної політики та сільського господарства Леонід Сухомлин.
В.о. віце-президента НААН України, академік Микола Роїк поінформував про науковий супровід проведення комплексу весняно-польових робіт в умовах поточного року.
Протягом лютого-березня 2019 року в Україні випало менше половини норми опадів, що призвело до недостатнього поповнення запасів вологи в ґрунті. Про це повідомила начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.
Станом на сьогодні, умови для проведення посівних робіт нормальні, проте, очікується похолодання та сильні вітри по усій території країни. Прогнозують опади, подекуди – мокрий сніг. «Варто пам’ятати, що в Україні заморозко небезпечний період закінчується лише в середині травня», - наголосила працівник гідрометцентру.
Заступник директора господарсько-фінансового департаменту Мінагрополітики Сергій Карасевич повідомив про розподіл коштів та затвердження паспортів бюджетних програм за напрямками державної підтримки галузі АПК у 2019.
У другій половині конференції про ситуацію в регіонах доповіли керівники структурних підрозділів облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку.
На завершення усі учасники домовилися підтримувати активний діалог і плідно співпрацювати для досягнення високих результатів.
Повернутись до списку новин