Стартує 2-ий етап пілотного впровадження Державного аграрного реєстру

14.09.2020

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України спільно з Всеукраїнською асоціацією громад розпочинають активну фазу другого пілотного впровадження Державного аграрного реєстру (ДАР).

Проєкт реалізується у координації з Держгеокадастром, Міністерством юстиції та за сприяння проєкту Світового Банку й ЄС “Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні”, а також Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО). 

Державний аграрний реєстр  - електронний майданчик, який сприятиме створенню прозорої системи державної підтримки аграріїв, зробить взаємодію між державою та сільськогосподарським виробником простою, доступною, зручною та простежуванню.

У майбутньому зареєстровані користувачі ДАР отримають можливість подавати онлайн заявки на участь в державних і регіональних програмах державної підтримки сільського господарства, що дозволить Уряду більш ефективно планувати та спрямовувати програми підтримки сільгоспвировиробників. 

Особлива увага під час пілотного впровадження приділятиметься процесу опрацювання заявок на виправлення помилок щодо земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

16 вересня 2020 року розпочинається 2-ий етап пілотного впровадження Державного аграрного реєстру, який триватиме до 14 жовтня 2020 року. До переліку об’єднаних територіальних громад, які братимуть участь в його реалізації включені Тараканівська та Олександрійська об’єднані територіальні громади Рівненської області.

На період пілотного впровадження працівники обраних об’єднаних територіальних громад стануть операторами Державного аграрного реєстру, консультуватимуть сільгосптоваровиробників з питань роботи реєстру та допомагатимуть реєструватися.

Сільгосптоваровиробники, які зареєстровані на території даних  територіальних громад зможуть зареєструватися у Державному аграрному реєстрі онлайн  за посиланням: www.ar.gov.ua, або звернутися до операторів  об’єднаних територіальних громад.

Покрокова інструкція для реєстрації сільгосптоваровиробників доступна у відео: https://www.ar.gov.ua/using.

Повернутись до списку новин