Цифрограм 2.0

28.05.2021

На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. № 471, зокрема, цілі: «Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути», Міністерство цифрової трансформації запустило національний проект з цифрової грамотності Дія. Цифрова освіта.

З березня 2021 року прийнята Національна концепція розвитку цифрових компетентностей до 2025 року, затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України № 167-р. (https://cutt.ly/pbKSA4M).

Концепція розвитку цифрових компетентностей до 2025 року окреслюєвиклики стосовно розвитку цифрових компетентностей в українськомусуспільстві, визначає шляхи їх подолання та очікувані результати від її впровадження, закладає підґрунтя для створення національної стратегії та стратегічного плану дій щодо розвитку цифрових компетентностей у суспільстві.

Також, Мінцифри оприлюднило Рамку цифрової компетентності для громадян України (https://bit.ly/3rBs8KL).

Рамка цифрової компетентності для громадян України - це інструмент, створений для того, щоб покращити рівень цифрових компетентностей українців, допомогти у створенні державної політики та плануванні освітніх ініціатив, спрямованих на підвищення рівня цифрової грамотності та практичного використання засобів і сервісів ІТ-технологій конкретними цільовими групами населення.

У листопаді 2020 року, Міністерство цифрової трансформації впершезапустило національний тест на цифрову грамотність - Цифрограм 1.0. Це булабета-версія тесту, який надав можливість кожному громадянину дізнатисьособисто свій рівень цифрової грамотності та, за потреби, додати сертифікатпро проходження тесту до свого резюме на порталах з пошуку роботи. На сьогоднішній день, вже більше ніж 155 тисяч користувачів почали проходити Цифрограм, а майже 70% - отримали сертифікати.

13 травня Мінцифри запустила Цифрограм 2.0. За основу для Цифрограм 2.0 було взято адаптовану Рамку цифрових компетентностей для громадян України, яку було створено українськими експертами на основі європейської концептуально-еталонної Рамки цифрових компетентностей для громадян ЄС(DigComp2.1.). Завдяки цьому в тесті визначено 30 цифрових компетентностей, які вимірюються за шістьма сферами:

  1. Основи комп’ютерної грамотності.
  2. Інформаційна та медіаграмотність - вміння працювати з даними.
  3. Створення цифрового контенту.
  4. Комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві.
  5. Безпека у цифровому середовищі.
  6. Вирішення технічних проблем - навчання впродовж життя у цифровому суспільстві.

Мінцифри зібрали всі відгуки користувачів, недоліки, пропозиції та врахували їх. Мінцифри розширили та підсилили команду експертів для розробки «Цифрограм» версії 2.0. Зокрема, Мінцифри підписано меморандум про співробітництво з Академією цифрового розвитку.

Пройти тестування на національній онлайн-платформі можна за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/digigram

Повернутись до списку новин