ПАМ’ЯТКА по запобіганню виникнення лісових і торф’яних пожеж

2.08.2021

  1. Заборонити заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети, та відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди.
  2. Проводити аналіз стану протипожежного захисту лісових масивів та торфовищ.
  3. Проаналізувати необхідність будівництва та ремонту наглядових веж та під’їзних доріг, будівництва пожежних пірсів біля природних вододжерел, забезпечення необхідної кількості протипожежного реманенту.
  4. Забезпечити можливість під’їзду пожежної техніки до вододжерел та забору води з них.
  5. Організувати в пожежонебезпечний період цілодобове чергування працівників пожежно-сторожової охорони та добровільних пожежних дружин (команд) на пожежній та пристосованій для гасіння пожеж техніці.
  6. Провести з працівниками протипожежні інструктажі, а з працівниками, що зайняті на роботах з підвищеною пожежною небезпекою – спеціальні навчання з питань пожежної безпеки.
  7. Організувати патрулювання на ділянках лісових масивів та торф’яників, місць масового відпочинку громадян, що прилягають до лісових ділянок і торфовищ, забезпечити їх засобами наочної протипожежної агітації та попереджувальними знаками.
  8. Проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо дотримання вимог пожежної безпеки та природоохоронного законодавства, недопущення спалювання залишків деревообробки, сухої трави, відходів від спилювання дерев тощо.
  9. Продовжити створення (поновлення) мінералізованих смуг, системи протипожежних бар’єрів, ремонт шляхів протипожежного призначення, пожежних водоймищ. Забезпечити належне утримання лісових просік. Вжити інших інженерно-технічних заходів щодо запобігання пожежам та забезпечення належного рівня пожежної безпеки в лісах та на торф’яниках.
  10. Організувати ліквідацію захаращеності, розробку буреломів, вітроломів та згарищ в першу чергу в пожежонебезпечних лісових масивах , в насадженнях, які прилягають до населених пунктів, доріг, ліній електропередач, газо-, нафто-, продуктопроводів, місць масового відпочинку населення.
  11. Визначити базові пункти концентрації засобів пожежогасіння, укомплектувати їх необхідною кількістю вогнегасників, мотопомп, спецодягу та протипожежного інвентарю, створити резерв паливно-мастильних та вогнегасних матеріалів.
  12. Забезпечити утримання в оперативній готовності пожежної і спеціальної техніки, обладнання та інвентарю для гасіння пожеж.
Повернутись до списку новин