Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2022 року «Про внесення змін до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».
Відповідно до нових положень:
- Розширено ознаки безумовної реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, зокрема, виключено з моніторингу:
- податкові накладні, розрахунки коригування, в яких обсяг постачання, абсолютне значення суми коригування, не перевищує 5 тис. грн та водночас обсяг операцій у поточному місяці не перевищує 500 тис. грн.
- Змінено форми рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості та рішення про врахування чи неврахування таблиці даних платника.
- Критерії ризиковості платника податку стосовно неподання податкової звітності з ПДВ застосовуватимуться з урахуванням можливості або неможливості подання фінансової звітності в умовах воєнного стану.
- Запроваджено довідник кодів податкової інформації, який є підставою для прийняття рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості.
- Пом’якшено критерії ризиковості здійснення операцій:
- доповнено коефіцієнт націнки 1,5 у формулу визначення залишку товару, в межах якого можна реєструвати розрахунок коригування на зменшення суми податкових зобов’язань;
- не вважатиметься ризиковою операція, за якою складено розрахунок коригування за операціями з постачання електричної енергії, природного газу, теплової енергії.
- Доповнено показник позитивної податкової історії для сільгосптоваровиробників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування четвертої групи та сплачують податкові зобов’язання з єдиного податку в повному обсязі та у строки, передбачені законодавством.
- Розширено показник позитивної податкової історії платника ПДВ щодо одночасного виконання умов досягнення обсягів постачання за поточний період - збільшено вимоги до обсягу постачання з 500 тис. грн до 1 млн грн та на одного отримувача з 50 тис. грн до 100 тис. грн.
Повернутись до списку новин