Реєстрація в ДАР

24.01.2023

Упродовж 5,5 місяців функціонування Державного аграрного реєстру, в системі по Україні зареєструвалося понад 95 тисяч аграріїв. Найбільша кількість − 75% зареєстрованих − є селянами-одноосібниками, у той час як 25% − це ФОПи та юридичні особи.

Позитивну динаміку реєстрації у ДАР демонструє і Рівненська область − понад 3 тисячі, з яких понад 60 % фізичні особи та близько 40 % ФОПи та юридичні особи.

Агровиробники опродовжують активно реєструватися у Державному аграрному реєстрі.

За час роботи ДАР відбулося чимало оновлень, неодноразово розширювався функціонал та інструментарій платформи. Повноцінно впроваджені коштом Європейського Союзу та інших іноземних партнерів 4 програми підтримки малих агровиробників − бюджетна субсидія на 1 га сільгоспугідь і спеціальна бюджетна дотація на ВРХ (корови) усіх напрямів продуктивності (50 млн євро); перша гуманітарна допомога у вигляді засобів тимчасового зберігання зерна (рукавів) місткістю 200 тонн, реалізована у партнерстві з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО); у продовження цієї програми − реєстрація для отримання комплектів спеціальної техніки для завантаження / розвантаження зернових рукавів.

Як реєструватися і користуватися ДАР – у покроковій інструкції.

Довідково:

Державний аграрний реєстр (ДАР) – це автоматизована електронна система, створена Мінагрополітики за технічної допомоги Світового Банку, коштами Європейського Союзу для ефективного і прозорого розподілу та адміністрування усіх видів підтримки для українських аграріїв, що надаються в межах державних програм, у вигляді грантів від міжнародних партнерів, а також будь-яких інших видів технічної допомоги.

Доступ до ДАР: www.dar.gov.ua

Повернутись до списку новин