У Рівненській ОДА відбувся брифінг щодо особливостей створення та перспективи розвитку фермерських господарств.
Спікер: заступник голови ОДА Ігор Тимошенко. Модерував брифінг директор департаменту цифрової трансформації та суспільних комунікацій ОДА Олександр Поліщук.
Як зазначив Ігор Тимошенко, на Рівненщині фермерство є важливою складовою аграрного сектору. Такі господарства не тільки створюють додаткові робочі місця, збільшують надходження до місцевих бюджетів, а й допомагають ЗСУ та надають волонтерську допомогу.
Важливим є внесок фермерів у розвиток АПК Рівненщини, зокрема, овочівництво.
«Наприклад, у вирощуванні картоплі частка фермерських господарств становить 40%. Також четверту частину овочів в області вирощують саме фермери. Торік продукція фермерів становила 10% усього обсягу сільськогосподарського виробництва Рівненщини», - розповів Ігор Тимошенко.
За останні два роки в Рівненській області створено та зареєстровано 47 сімейних фермерських господарств. Вони діють у 29 громадах області. Найбільше - у Острозькій тергромаді – шість та Костопільській ТГ – п’ять.
Основним напрямом діяльності у 60% новостворених сімейних фермерських господарств є молочне скотарство. У них утримується більше 500 корів молочного напряму продуктивності.
Довідка
Фермерство на Рівненщині, як і по всій Україні, пройшло кілька етапів розвитку. В 90-х роках це були невеликі господарства, які мали в користуванні близько 14,2 га земель на одне господарство. Сьогодні в області діє близько 330 фермерських господарств, з них 136 створено за останні три роки. Середня площа сільськосподарських угідь, яка припадає на одного фермера – близько 100 га.
Повернутись до списку новин