До порядку присвоєння та позбавлення статусу суб’єкта племінної справи у тваринництві внесено зміни Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 1345 від 30.04.2024 «Про затвердження змін до нормативно-правових актів з племінної справи у тваринництві», та внесено ряд змін до Порядку присвоєння відповідного статусу суб’єктам племінної справи у тваринництві та Технологічних вимог до проведення селекційно-племінної роботи в галузі бджільництва, затверджених наказом Мінагрополітики №234 від 19.06.2015 (зі змінами), які вступили в дію з 01 липня 2024 року, а саме оцифрування процедури присвоєння та позбавлення відповідних статусів суб’єктам племінної справи у тваринництві.
У змінах зазначається, що подання заявки та документів на присвоєння відповідного статусу суб’єкта племінної справи у тваринництві буде відбуватися через інтегровану електронну систему Державного племінного реєстру.
Заява суб’єкта племінної справи у тваринництві формується електронними засобами Державного реєстру суб’єктів, після проходження суб’єктом, який претендує на присвоєння відповідного статусу, ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації та кваліфікованого електронного підпису, які дають змогу встановлювати особу. Через електронну систему Держплемреєстру заява на присвоєння відповідного статусу подається до департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, до якої долучаються сканкопії таких документів:
кількісні та якісні показники продуктивності стада й виробничо-господарської діяльності суб’єкта за видом та породою тварин згідно форм, наведеними у Порядку;
ветеринарна довідка, що підтверджує ветеринарно-санітарний стан підприємства, видана уповноваженими особами Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області.
Заява повинна відповідати вимогам Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» та підтверджуватись накладенням кваліфікованого електронного підпису. Розгляд заяви та документів здійснюється регіональною експертною комісією департаменту, висновки якої за результатами засідання подаються електронними засобами до Міністерства аграрної політики та продовольства України.
У Рівненській області проводять господарську діяльність у галузі 25 суб’єктів племінної справи у тваринництві різних напрямів спеціалізації, які займаються вирощуванням племінних сільськогосподарських тварин для покращення генетичного потенціалу власного стада та реалізації товарним господарствам. Їх селекційно племінна робота спрямована на покращення породних якостей тварин та підвищення продуктивності поголів’я для забезпечення високих виробничих показників галузі тваринництва.
Детальніше з умовами, вимогами та порядком присвоєння відповідного статусу суб’єкта племінної справи у тваринництві можна ознайомитись за посиланням.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0809-15#Text
Повернутись до списку новин