Рівненська область розташована в північно-західній частині України на території трьох природних зон - Лісостепу, Полісся та Малого Полісся.
За характером рельєфу поділяється на 2 частини: північно-західну в межах Поліської низовини і південну, підвищену, що займає північну окраїну Волинсько-Подільської височини.
Область межує із Житомирською, Хмельницькою, Тернопільською, Львівською і Волинською областями.
Рівненщиною протікають 170 річок, найбільші з них – Горинь, Стир, Случ, Іква, Льва.
Природно-ресурсний потенціал включає понад 600 розвіданих родовищ, різноманітних корисних копалин, які представлені 18 видами.
Сільське господарство області складає майже четвертину її валового внутрішнього продукту, забезпечує сировиною переробну промисловість, створюючи основу експортного потенціалу.
Рівненщина має значний виробничий потенціал. Пріоритетними напрямками розвитку аграрного сектору економіки області є виробництво зернових та зернобобових культур, цукрових буряків, сої, соняшнику, ріпаку, картоплі, овочів, виробництво м'ясо-молочної продукції, а також розвиток інфраструктури аграрного ринку.
Земельний фонд Рівненської області складає 2005,1 тис. га, з них 922,2 тис. га (46 %) займають сільськогосподарські угіддя агропромислового комплексу.
За природно-кліматичними умовами область розподілена на зону Лісостепу і Полісся, відповідно до яких склалися і напрями спеціалізації сільського господарства. Зона Лісостепу: зерновий з вирощуванням сої, соняшнику, ріпаку, цукрового буряку та тваринництвом. Зона Полісся зерново-картоплярський та тваринництвом.
До складу агропромислового комплексу області входять понад 700 діючих суб’єктів господарювання.
За попередніми даними всіма категоріями господарств за 2023 рік виробництво валової продукції збільшено на 5,6 відсотка, в тому числі по сільськогосподарських підприємствах приріст склав 10,1 відсотка до 2022 року.
Під урожай 2023 року всіма категоріями господарств площа посіву сільськогосподарських культур по області становила 611,3 тисяч га, що майже на рівні 2022 року.
У 2023 році по всіх категоріях господарств зернові культури зібрано на площі 251,1 тис. га, намолочено 1270 тис. тонн зерна при середній урожайності 50,6 ц/га.
Аграрії області для розвитку галузі залучають кошти державного бюджету та міжнародної технічної допомоги.
У 2023 році отримали гранти два суб'єкти господарювання для створення 37 гектарів саду на суму 8,7 мільйона гривень та два підприємства для будівництва цеху по переробці насіння сої та придбання технологічної лінії для приготування кормів отримали 10,5 мільйона гривень
Господарники області активно беруть участь у програмах підтримки агропромислового комплексу, що реалізуються через Державний аграрний реєстр.
Відповідно до Програми USAID АГРО та спільно із СОК «Зерновий» 339 дрібних агровиробників області, які подали заявки в Державному аграрному реєстрі отримали близько 700 тонн мінеральних добрив. Дані добрива внесено під озимі та ярі зернові культури.
Рівненщина має всі передумови для активного залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій. Інвестиції в агропромисловий комплекс області є невід’ємною складовою її стабільного економічного зростання. З кожним реалізованим інвестиційним проектом створюються нові робочі місця, збільшуються надходження до бюджету, підвищується конкурентоспроможність підприємств області.
Інвестиційні кошти вкладаються у сучасні технології вирощування зберігання та переробку сільськогосподарських культур, розвиток тваринництва.
Основні країни, до яких експортувалась сільськогосподарська продукція та продукти її переробки у 2023 році – це Грузія, Молдова, Америка та країни Європейського Союзу.
Харчова та переробна промисловість Рівненської області представлена наступними галузями: молокопереробна, м'ясопереробна, хлібопекарська, борошномельно - круп’яна, макаронна, овочепереробна, кондитерська, олійно-жирова, консервна та пиво-безалкогольна.
Інвестиційна привабливість регіону.